Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční nakrimpovaný ethernet kabel

Dobrý den,

dnes jsem si nakrimpoval ethernet kabel(lanko) na konektory RJ45(lanko), žíly jsem seřadil podle standardu T568B. Prozkoušel jsem kabel v testeru a zapojení je v pořádku, délka kabelu je cca 1m.
Pak jsem kabel zapojil do switche a do notebooku se síťovou kartou Realtek PCIe GbE Family Controller ID hardware PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200 a notebook vůbec nezaznamenal připojení kabelu (ve win10 žádné informace o zapojení, diody na portu taky neaktivní). Když jsem k notebooku použil externí síťovou kartu (od ASUS do USB), tak zapojení s nakrimpovaným kabelem funguje.

Pokud zapojím ethernet kabel koupený z výroby, který je také podle standardu T568B, přímo do síťovky notebooku, tak zapojení funguje.

Mnou krimpovaný kabel jsem také zkoušel na stolním PC HP ProDesk 400 G4 Desktop Mini PC s integrovanou síťovou kartou, ale zde je situace stejná, zapojení vůbec nefunguje.
Zkoušel jsem kabel použít také ve stolním PC s externí síťovou kartou do PCI a zde byl kabel funkční.

Prosím netušíte čím toto může být způsobeno?

Zkoušel jsem kabel použít také ve stolním PC s externí síťovou kartou do PCI

nejspíš 100mbit model, čili mu k funčnosti stačí jen 2 páry.
nějaký problém je třeba v těch zbylých dvou. třeba ti prodali nevhodný konektor a je tam horší kontakt.

chápu krimpovat si vlastní kabel, když potřebuju speciální délku, nebo to má něčím procházet. ale vyrábět si 1m kabel, nudné barvy (a špatně)??

Viděl jsem krimpovací kleště, které u kostky (konektoru) pomuchlaly okrajové plošky, takže se hmota konektoru nahrnula trochu do kontaktů. Tudíž u některých konektorů okrajové drátky konektoru nezapadly na kontaktní plošky (a u některých ano). Ty kleště měly na RJ45 "univerzální" otvor 8/10. Tak se mrkni, jestli tam nedošlo k nějaké deformaci.