Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný RF ovládač ?

Zdravím, mám televizi philips 40pft6550/12 s dálk. ovl. Problém je, že do včerejška dálkač fungoval ok, dnesla ale se tel. podařilo DO zapnout, ale na další příkazy z DO nereaguje. Tel. resetována, baretie vyměněny, kontakty vyčištěny, DO rozebráno, očištěno v propylu, vysušeno, složeno - nic nepomohlo. Dá se nějak zjistit, jestli DO je funkční (není infra, ale RF) - nový stojí litr.. :-(
Díky všem..

Jestli jde jen o ověření, že ovladač "něco" vysílá, tak si ubastli něco takového:
[93519-lvphn-png]
Dá se to poskládat prakticky z čehokoliv, nějaké Schottky diody (asi i normální by stačily), keramika. Co nejcitlivější mikroampérmetr.
Z drátů uděláš vlastně dipól a když u toho sepneš nějaký vysílač, měla by se ručička aspoň hnout (nebo i digitální multimetr by měl zareagovat)....