Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová základová deska

Dobrý den,
před 5 lety jsem zakoupil stolní PC. Dnes mi odešla základová deska (dle sdělení technika CZC).
Můj dotaz je, zda se dá v dnešní době zakoupit nějaká náhrada nebo zda se vyplatí PC nějak upgradovat?

Moje sestava:
Procesor: Intel Core i5-6500
Základová deska: MSI B150 PC MATE - Intel B150
OP: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
GK: Sapphire Radeon NITRO+ RX 470, 8GB GDDR5
Zdroj: Seasonic S12II-520 - 520W

Děkuji za odpověď na otázku laika, který je maximálně schopny pospojovat dráty v PC :-)

S nazory tady nesouhlasim.

Mas dve moznosti:

1. Udelat si radost a koupit si novy procesor a novou desku. Jelikoz soucasny procesor je 4/4, nema smysl kupovat procesor 4/8, ktery je jen o malo vykonejsi. Kdyz uz nove, tak neco, co ti bude dlouho slouzit, takze aspon 6/12 (Ryzen 3600, i5-10400F, i5-11400F).

2. Rict si, ze mi staci a bude stacit vykon i5-6500 a jit na bazar a koupit pouzitou B150 desku. Treba tady ji ma nekdo aktualne za 3 kila.

Osobne bych dal prednost prvni moznosti, ale samozrejme je to radove vic penez.

Názor beru, určitě je dobré zvážit i případný upgrade pri takové opravě.

Schválně jsem čekal za kolik se deska na Aukru střelí, ještě to skončilo při "zemi" 1250 za ojetou desku bez záruky vs. Cca 1750 za nejlevnější desku pro ten 10100 s tříletou zárukou. Já bych měl volbu jasnou i ten starý CPU může ještě zkusit prodat třeba za litr.

Bod 2 - tohle jsem tady řešil loni. Největší riziko je, že deska z druhé ruky je Schroedingerova kočka, co se týče životnosti. Může fungovat dalších pár let, ale taky jen pár týdnů. Takže nakonec zvítězila varianta "plácnout se přes kapsu" a koupil jsem nový komponenty.