Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno kde nahlasit internetoveho podvodnika?

Ako riesit takyto problem?
Nejaky anonym mi opakovane posiela emaily, v ktorych sa pokusa ma vydierat, v maili mi pise vraj mu mam zaplatit 1400 eur v bitcoinoch, inak zverejni vraj vsetko co na internete robim. V . Je identifikovatelny na zaklade bitcoinovej penazenky a mailu, ktory poslal. Uz ma riadne serie ten sopliak, chcem to nahlasit niekde na policiu alebo aspon zverejnit niekde na internete nech to vsetci vidia. Pravdepodobne nejake rozmaznane studentske decko, nejakeho technickeho oboru. Kde sa to da nahlasit?
Autor otazky sa ukazal ako blbec, takze zamykam. (fleg)

Je identifikovatelny na zaklade bitcoinovej penazenky a mailu

Nie je.
A nie je to ziadne decko, je to zahranicna skupina, ktora posiela miliony takychto mailov a zije z toho, co im nejak debilko zaplati.
Denne dostavam ychto mailov niekolko (kedze pouzivam viacero emailovych adries).

Ale hovno, to je zas jen obdoba nigerijských dopisů, o žádný reálný základ se to neopírá, je to čistě social engineering, že se vždycky najde idiot, který zaplatí. Vzhledem k tomu, jak rychle jdou některé směry i strojového učení kupředu, tak i překlady do minoritních jazyků jsou lepší a lepší. Takže žádná technická fakulta, ale slušně organizovaná skupina buď z UA, BLR, RUS, Indie.. odtamtud se rekrutuje drtivá většina dnešních scamů

Zkus si tohle:
https://www.deepl.com/translator
Zadej tam něco anglicky a nech si to přeložit do slovenstiny.
A jestli si myslíš, že tu není žádný nigerijský student, který to do slovenštiny zvládne přeložit...

Originál:

New to Bitcoin and cryptocurrencies? No problem. Crypto may seem confusing, but we're here to help.
Our crypto guides will help get you up to speed.

While the concept is simple, we know that aspects of cryptocurrency can seem a bit complex.

Our resource center will help guide you through the basics of trading crypto and how it's changing the way the world thinks about money and finance.

Překlad:

Ste nováčikom v oblasti bitcoinov a kryptomien? Žiadny problém. Kryptomeny sa môžu zdať mätúce, ale sme tu, aby sme vám pomohli.
Naši kryptografickí sprievodcovia vám pomôžu dostať sa do tempa.

Hoci je koncept jednoduchý, vieme, že aspekty kryptomien sa môžu zdať trochu zložité.

Naše centrum zdrojov vám pomôže oboznámiť sa so základmi obchodovania s kryptomenami a s tým, ako menia spôsob, akým svet uvažuje o peniazoch a financiách.