Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení

Ahoj, Stahoval jsem nějaké systémové aktualizace, které se nepovedli nainstalovat. Po restartu PC Probíhalo vrácení nastavení, které se změnilo během auktualizace.
Když kliknu na jakékoliv systémové aplikace, i moje, jako třeba CMD, kalkulačka, tak se zobrazí tato hláška : Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení... Na netu jsem žádný návod nenašel. bylo tam spoustu otázek, ale žádné odpovědi, takže nejsem sám, komu se to stalo... Dík. Mám W10 Pro. ani vložit obrázek do dohoto přízpěvku nejde.

Číst umím, číst na přezkáčku neumím, umím jen na přeskáčku. Jestli Tvoje W10 IE nemá tak jsi o něj nějakým způsobem přišel, protože 4 mašiny v mé domácnosti mají W10, z toho 3 mašiny mají i IE, a z té čtvrté jsem IE idinstaloval a tím jsem narazil na stejné problémy jaké máš Ty.

Začni tím, že spustíš CMD (příkazový řádek) jako admin a napíšeš příkaz:

sfc /scannow

a nechej to doběhnout. Základní věci to zvládne opravit.

Další možnost je vrácení bodu obnovení před instalaci aktualizací, pokud je nemáš zakázané.

Jako poslední krok je stáhnout ISO (Media creator tool), rozbalit, spustit Setup.exe a zvolit zachovat aplikace a soubory.

Nouzový stav taky nefunguje? Tam je i vrácení bodu obnovení - drž klávesu SHIFT, pokud budeš dávat Start / Restartovat. mimo jiné je tam i vrácení do posledního funkčního stavu.
Media creator tool není systémová aplikace, ten si stáhneš z netu MS a necháš v něm vytvořit ISO. To ostatně můžeš udělat i na úplně jiném počítači.

Kdyby bylo úplně nejhůř, tak vytvořit bootovací FlashDisk (opět Media Creator tool), nabootovat z něj a přeinstalovat se zachováním aplikací a souborů. Tohle je od zavedení Windows 10 nejrychlejší a nejspolehlivější oprava nabořeného systému. Za 20 minut máš hotovo a zůstane vše, jak bylo předtím.

Ti řeknu, že jsi odpověděl trochu pozdě i všichni ostatní, co píšou o nouzáku.... toto mě napadlo před půl hodinou. Vyřešeno, vše funguje....
jenže zase nejdou vlastnosti systému spustit normálně kliknutím na ikonu tento počítač - vlastnosti, kde se ted otevře nastavení. Verzi systému 20H2 nemám.

o bodu 3 nic nevím a na netu jsem se této kosmetické změny přemístění oken nedopátral. Ale už jsem to řešil a vyřešil.
jenže to bylo ve verzi W10 Home 20H2, když stačilo přepnut novou verzi na starou. Jenže já mám stále starou verzi a
nastavení 20H2 je jiná než předchozí, některé funkce nejsou k dispozici, jako v 20H2, tak nevím jak se to mohlo změnit.

Ti řeknu, že jsi odpověděl trochu pozdě i všichni ostatní, co píšou o nouzáku.... toto mě napadlo před půl hodinou. Vyřešeno, vše funguje....

nevím, proč někomu nadáváš, že se snaží poradit. A co tebe napadlo dřív a že jsi to vyřešil, to píšeš kde? Tedy píšeš, ale až o hodinu později. Zbytečně tak zdržuješ a otravuješ lidi, co se snaží pomoct.