Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Filetr ore vba FileDialog

V exceli VBA potrebujem otvorit urcity subor, nieje problem. Problem je vyfiltrovat dany subor priamo v zobrazeni. Nieje problem filtrovat subor *.xls, alebo *.txt, ale priamo subor napr. "zal_12_2020.xls".
Filters.add vypise chybu, v initialFileName v zobrazeni nereaguje, iba mi ho vypise do editovacieho riadku na vyber suboru. Bohuzial ani na nete som na nic rozumne nenarazil.

To som nasiel, ale robi to to, aj co je popisane nizsie, "filter" napise do editacneho riadku na vyber nazvu suboru . . . nikde som nic nenasiel, ak to zapisem priamo do filtra tak hlasi chybu, uz aj a*.xls hlasi chybu . . . . jedine asi si napisat vlastnu fkc ....

Vdaka vsetkym za snahu, uzavrem to ze fukciami vo vba to nieje mozne. Islo mi len o "zostihlenie" poctu suborov na vyber z prislusneho adresara, aby sa uzivatel pripadne neprehrabaval niekolkymi desiatkami suborov - mozna chyba, ale aby sa mu zostihlil vyber.