Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaky ventilatory do pc? jaky chladic na procesor? neastaly zaseknuti pc =nutny restart

zdravím ve spolek..

prosím Vás ,měl bych takovou prosbu..

objednal jsem si novou sestavu CPU -
Ryzen5 5600x
MOTHERBOARD - ASUS B550-PLUS WI-FI
GPU - GTX 1070 8GB
RAM -K.FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz
ZDROJ - EVGA Supernova 750W

po nainstalovani pc (formatu pc,prenastaveni verze biosu desky a aktivace win 10),jsem si nastahoval ruzne hry do pc,pres Steam ,ubisoft, no a po cca 4tydnech ,mi zacl blbnout PC, pri praci na netu,se zasekne okno prohlizece ,i slozek,mys ,jakoze reaguje,oznacuje ikony na plose,ale nejde nic zpustit,ani vypnout pres zpravce uloh..

zjistil jsem,ze to dela ,i kdyz necham delsi dobu pocitac bez pouziti a bezi ..

zjistil sem ,ze v programu RYZEN MASTER ,mi teploty skacou na 80 stupnu a PPT sviti ve zlutych barvach..

musel jsem odpojit stary vodni chlazeni NZXT Kraken X61 ,ktere jsem mel na intelu 4790k,takze mam momentalne jen vetrak ,na zadni strane nahore a vetrak na CPU,mam v planu si dnes objednat bud

https://www.alza.cz/be-quiet-dark-rock-4-d5340954.htm#parametry

nebo

https://www.alza.cz/noctua-nh-u9s-d2271102.htm#parametry

moje aktualni skrin je https://www.alza.cz/noctua-nh-u9s-d2271102.htm#parametry
a nevim,zda neni moc malá a jake vetraky doplnit,jelikoz nevim jaka ma byt objimka na muj nzxt kraken vodni chlazeni co mel objimku na patici pro i7 a ted mam ryzen a ten ma jinou a nepasuje..

tak me zajima,bylo by lepsi koupit opet nejake levnejsi vodni chlazeni ? nebo by stacilo nejaky vetrak dopredu na skrin a dokoupit chladic na procesor? moc dekuji za veskere rady a pomoc V.K

Mám rok a půl AMD Ryzen 9 3900X https://www.czc.cz/amd-ryzen-9-3900x/264588/produkt a chladič Scythe SCNJ-5000 Ninja 5 https://www.czc.cz/scythe-scnj-5000-ninja-5/232527/produkt - běhá to v pohodě a to to prakticky nevypínám a restartuju jen občas, když chci jinou verzi systému. (Pár týdnů či měsíců bez restartu naprosto normálka.)
Většinou chladič není slyšet, jen když tomu opravdu naložím (typem dlouhodobě všechna jádra na 100%, skoro plná paměť a stovky procesů běžících naráz), tak se pořádně spustí (a pak trochu zmírní a pak to pomalu kolísá), ale i tak to klidně běží bez jakýchkoli zádrhelů a nezdá se, že by to mělo mít nějaké problémy (a to nejen teď, ale i v parném létě).

Vzhledem k tomu, že mám oproti tobě dvojnásobný počet core a skoro dvojnásobný TDP, tak když mi to uchladí v pohodě, měl by to uchladit i tobě. (Taky je ten chladič pěkná kráva se dvěma větráky, tak to by bylo, aby to neuchladil, že :-D )