Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WordPress - Vložený PDF soubor se nezobrazuje ve většině prohlížečích.

Dobrý den,

Chtěl jsem ve WordPressu vložit PDF soubor, aby ho bylo možné rovnou prohlížet, aniž by ho musel člověk samostatně zobrazovat nebo stahovat.

WordPress umí tohle sám o sobě. Jenže, ve většině prohlížečů se to nezobrazovalo. Zkusil jsem použít plugin k tomu určený, ale ten taky nepomohl.

V obou případech se na stránku přidal element object, který by měl podporovat Chrome, Firefox, Opera i Edge. Jenže, z těchto prohlížečů se to zobrazuje pouze ve Firefox, očividně to závisí a na něčem jiném.

Lze, prosím Vás, PDF vložit i jiným způsobem?

Děkuji

Řešení:

za uživatelskou přístupnost tomuto zbytečnému nápadu dávám -10 bodů.

A jak by jste to teda zobrazil? Původní plán byl dát obsah PDF na stránku. Problém je, že to by si vyžádalo důkladné nastylovat, což jsme zavrhli. Dát printscreen stránek PDF na web (jak už to teď vlastně je) působí (nejen mně) divně.

Správci se právě nejvíce líbil ten způsob procházení PDF přímo na stránce, proto hledám způsob, jak to vyřešit.

Neexistuje jiný způsob, jak PDF na stránce zobrazit (pomocí jiného elementu)?

UPDATE

Už jsem na to přišel, je nutné to zobrazit pomocí iframe - odkaz

I přesto děkuji

Tak zapnout Console mě vůbec nenapadlo. Pak je to jasné. Web je zabezpečen a jakékoliv URL (i s HTTP) je automaticky přesměrováno na HTTPS. A soubory mají v URL vždy HTTP.

Jenže, jak to vyřešit? U nahraných souborů nelze URL editovat.

Na druhou stranu, při vložení souboru na stránku, ho můžu přepnout do HTML kódu. Jenže, tam když to změním na HTTPS, tak se pouze zobrazí chyba, že element obsahuje neočekávaný nebo neplatný obsah s možností Opravit, která to vrátí zpět na HTTP.

Ano, ve Firefoxu to paradoxně funguje. Nicméně, jak už bylo řečeno, problém je mixed content. Na webhostingu mám zapnutou možnost Přesměrování na HTTPS - zapnuto a řeší mixed content. Odkazy se vždy přesměrují na HTTPS, ale mixed content to neřeší.

Na webu webhostingu jsem našel, že mám do .htaccess přidat tento kód

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTPS} !on

RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} !=https

RewriteRule ^.*$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,QSA,NE]

Header set Content-Security-Policy "upgrade-insecure-requests;"

ale vůbec to nepomohlo. Nicméně, z podpory webhostingu mně napsali, že on tomu přesně nerozumí do hloubky, že to předá specialistům, kteří mně s tím snad poradí, protože vůbec nevím, jak to vyřešit.

On má Firefox v sobě script pro zobrazování PDF v prohlížeči.
Možná taky má vliv nastavení předvolby Nezapínat režim „pouze HTTPS“
Mi se ten tvůj PDF zobrazuje i v Opeře a Chromákovi, dokonce i v Edge, ale je v nich zobrazený nějak jinak (rozložením na stránce). Teprve po kliknutí na "Stáhnout" se zobrazí v prohlížeči "normálně".

On má Firefox v sobě script pro zobrazování PDF v prohlížeči.

Jaký script máte na mysli? Firefox umí něco více než ostatní? Stejně jako Opera, která má vestavěný AdBlock i VPN?

ale je v nich zobrazený nějak jinak (rozložením na stránce)

Jako myslíte, že ve Firefoxu je jiné rozložení než v ostatních prohlížečích?

Mi se ten tvůj PDF zobrazuje i v Opeře a Chromákovi, dokonce i v Edge

Teď jsem z toho úplně zmatený. Zkoušel jsem to na druhém PC, tam to nezobrazuje Edge ani Chrome (jiný prohlížeč tam není). Nicméně, na druhém PC je stále Windows 10 (na mém Windows 11).

Takže, co to máte, prosím Vás, za zařízení a systém, že Vám to zobrazuje Edge i Chrome včetně Opery?

PS. Printscreen výše je z Firefox. Přidal by jste prosím Printscreen i z ostatních prohlížečů, kde Vám to funguje.

jedna technická: na win xp se starým ff 52esr ten obsah vidím.
pdf je zobrazený nějakým pseudoprohlížečem, co neumí zobrazit ani celou stránku a rolovat tím shitem buď návštěvníka nenapadne, nebo to ani nebude dělat.
za uživatelskou přístupnost tomuto zbytečnému nápadu dávám -10 bodů.

doporučuju jen vygenerovat bitmapový zmenšený náhled na úvod pdf, jinak odkaz na pdf opatřit textem "full pdf -> save as".

za uživatelskou přístupnost tomuto zbytečnému nápadu dávám -10 bodů.

A jak by jste to teda zobrazil? Původní plán byl dát obsah PDF na stránku. Problém je, že to by si vyžádalo důkladné nastylovat, což jsme zavrhli. Dát printscreen stránek PDF na web (jak už to teď vlastně je) působí (nejen mně) divně.

Správci se právě nejvíce líbil ten způsob procházení PDF přímo na stránce, proto hledám způsob, jak to vyřešit.

Neexistuje jiný způsob, jak PDF na stránce zobrazit (pomocí jiného elementu)?

UPDATE

Už jsem na to přišel, je nutné to zobrazit pomocí iframe - odkaz

I přesto děkuji