Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zhodnotenie pc zostavy

Kamarát ma poprosil aby som mu zostavil čo najlacnejšiu zostavu na ktorej sa bude dať pracovať a hrať nejake nenáročné hry. Spravil som mu zostavu bez GPU lebo su drahé a zatiaľ bude fungovať na integrovanej.Chcel zostavu do 500eur tak som sa snažil čo najviac priblížiť k jeho cene. Mal by niekto návrh na úpravu alebo je všetko ok?

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm?sharelist=78656F6D6C71677A7

Mal by som prosbu.

Dnes som sa asi 6 hodín sral s inštaláciou OS .
Problém je v tom, že zakaždým ked dokončím inštalaciu s detekovanou grafickou kartou,
tak po jej vytiahnuti (procesor obsahuje gpu) mi vôbec nenačítal windows.
A ked som sa pozrel naspät do biosu, tak čo som mal zoznam prioritnych diskov nastaveny,
tak vytiahnutim tej gpu jednoducho zmyzol. Ked som grafiku zasunul spät tak zoznam a os opätovne naskočil .
Vôbec neviem kde mám hľadať problém. Naposledy teraz ked som to skúšal, tak sa mi už nepodarilo ani dostať do biosu
aj ked som mal vloženu detekovanu gpu......

Vie niekto poradiť?

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm?sharelist=78656F716B6863796

Ked som začínal, tak ako prvú možnosť som zvolil inštaláciu bez gpu. Či že mala mi nabehnúť obrazovka s integrovanou gpu.
Len že nenabehla. To bol prvý dôvod prečo som musel použiť externú grafiku.Ked sa mi s ňou podarilo dostať do biosu kde som integrovanu zapol,
tak aj vtedy integrovana grafika nechcela fungovať.Preto som zvolil plnu inštalaciu os s tou externou.

už som zažil všeličo ale toto ešte nie. ALe nie som sám komu sa to stalo.Aj na tom odkaze ktorí som dal vyššie, má na na tej istej doske rovnaký problém.
Mám také tušenie že to je chyba už od výroby.No nič skúsim vrátiť dosku aj s procesorom a objednať inú dokiaľ sa dá

nemali by mat, ale vsetko je mozne. treba zacat iba so zakladnou doskou, CPU, jednym diskom a jednou RAM. a ak ani to nepojde zapnut tak je niekde chyba.

Aj som skúšal meniť káble. Najprv som použil DVI to nepomohlo a potom HDMI to takisto nepomohlo.

Ešte ma tak napadlo či neskúsiť vytiahnuť batériu a potom ju vložiť späť či to nepomôže

To je tedy geniální nápad. Až na to, že se už v 00:47 lední brtník ptal, zda pomohl cmos reset. Že je to zkratování baterky nebo její vyndání, to zřejmě odborník, co instaloval stovky PC, vůbec netuší. Takže si k tomu zavolej někoho, kdo tomu trochu víc rozumí, třeba kluka od sousedů.

Ja už mám za sebou minimálne 200 inštalacii os. Tak mi sem napíš logické vysvetlenie prečo mi vždy zmizli disky ked som vytiahol externu gpu - som náramne zvedavy čo zapotíš. Alebo mi vysvetli prečo nefunguje integrovaná gpu - to som takisto zvedavy čo zapotíš....no čakám

kdysi ta sestava fungovala, i když s nějakým divným bastlením ovladačů a povolováním interní grafiky.
(díly jsou sice nové, ale jestli to skládala alza, co tak asi dělají s krámy, co jim tupé děti chodí neustále reklamovat, protože neumí nainstalovat ani zdroj)
teď je něco z toho samo od sebe úplně mrtvé.
zkus ještě to málo co jde otestovat - osadit jednotlivé ramky, samozřejmě cmos reset.