Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thunderbird blokace příloh při přeposílání

Na jednom PC se náhodně začalo blokovat přeposílání mailů s přílohou.
Je tam Thunderbird 91.3.0, Win10 (20H2, 19042.1288). Vypadá to, že to začalo dělat po automatické aktualizaci Tb na 91.x aktualizace na 91.3.0 nepomohla.

Odesílání selže s hláškou o chybě při připojování souboru (viz příloha). Aby byla větší sranda tak to dělá jen někdy, většinou to po spuštění Tb jde normálně, chyba se začne projevovat až po nějaké době používání.

Máte s tím někdo zkušenost, případně radu jak to vyřešit?

tazatel musi vysvetlit tu chybu s prilohou, kterou sem otiskl. jestli to je spravny soubor ktery pripojuje vedomne, nebo produkt nejakeho spyware.

kdyz je ok: nediva se na umisteni prilohy nejakym spravcem souboru s jinymi pravy (uac), nez bezny uzivatel pod kterym mu bezi postovni program?

Děje se to při přeposílání mailu ve kterém je ta příloha již přiložena, takže se souborem pracuje Thunderbird.

Že by na ten soubor v tu dobu sahal někdo jiný nevím, možná antivir? Je tam Eset... Je to ale činnost kterou ten uživatel dělá roky pořád stejně a časově to vypadá, že výskyt tohoto problému pasuje na dobu aktualizace Tb na verzi 91.x

Zkusím tam dát zpět verzi 78.14....

Děje se to při přeposílání mailu ve kterém je ta příloha již přiložena, takže se souborem pracuje Thunderbird.

je to jasné: může za to krám od esetu nebo krám od thunderbirdu :)
teď jen na kterém z těch fór hledat funkční podporu.

je to přeposílaná příloha kterou si pošta uloží pod svým dočasným názvem do dočasných souborů.
1) tento příspěvek o něčem trochu jiném mě inspiroval: pošta dnes chodí zabezpečená protokolem tls. ať se k ní dostaneš, ta příloha se musí u tebe dešifrovat. nesouvisí to taky s vypršením požadovaného certifikátu? https://pc.poradna.net/articles/3104041-nejdu-vam-po-30-9-2021-stranky-ci-posta
2) a v té chvíli do ní zároveň strká rypák antivir. buď updatovaná verze av, nebo způsob používání poštou se mohly změnit, je mezi nimi konflikt a soubor je "nedostupný". tvůj slavný eset endpoint asi nepatří k sw, co si uživatel instaluje sám dobrovolně a může to i odinstalovat, takže to nevyzkoušíš.
ještě tb: https://support.mozilla.org/cs/kb/nemohu-odeslat-e-mail , tady speciálně zmiňují eset https://support.cdn.mozilla.net/cs/questions/1316084 a odkazují na předchozí odkaz.

Tak krám od Esetu to není, vyhodil jsem ho a dělá to furt.

S protokolem a certifikáty by byl asi problém u každého mailu, ale navedlo mě to na možnost že by mohla být blbě chybová hláška a tak jsem zkusil jiný smtp server. Ne, tudy cesta taky nevede, je to stejné.

Zatím se mi povedlo nasimulovat jednu zákonitost - po spuštění Tb přepošlu 3 maily po sobě bez problému, čtvrtý hodí chybu (jsou to maily ze stejného zdroje, dokumenty z informačního systému čili příloha plus dva řádky plaintextu). Při bádání to všechno přeposílám na stejnou adresu.
Když to zkusím za chvilku tak už odešlu jen dva. Pokud mu dám delší pauzu tak se povede poslat i čtyři. Vše bez restartu Tb.

Zatím mi to přijde, že se Thunderbird začal nějak jinak chovat k temp souborům, nebo mu do nich nějak kecají Win, nebo někde (about:config) bude nějaké ochranné nastavení proti odesílání více mailů rychle po sobě....