Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamera do auta Navitel r1000

Dobrý den.
Mám tuto kameru do auta a nikde v menu jsem nenašel možnost zapnutí smazání starých souborů při zaplnění karty. Přesněji, možná to tam někde pod nicneříkající položkou skrytě je, ale já to nenašel. A hledám opakovaně. Poslední instalovaná verze FW je podle DvrInfo.txt 3.5.161.

Každý týden tak musím kameru z auta vytáhnout a soubory v adresářích Event a Normal na 32 GB kartě ručně smazat. Po zaplnění SD karty vznikají pouze soubory typově FILE210927-133934F.NMEA s nulovou velikostí.

Technická podpora na číslech uvedených na https://navitel.cz/cz/support dlouhodobě nefunguje. Odpověď na stejný dotaz prostřednictvím e-mailu od září 2021 také nepřišla.

Má to nějaké řešení? Popřípadě, existuje nějaký manuál, který by korespondoval s poslední verzí FW a odpovídal menu kamery jaké aktuálně je? Mám dvě odlišné verze manuálu, obě aktuálnímu menu kamery neodpovídají a vztahují se k nějakému prehistorickému stavu.

Děkuji.

Neverím, že tá Tvoja kamera nemá automatický prepis najstarších záznamov...Vôbec to nemusí mať nastavovaciu položku v menu - je to automaticky = netreba nastavovať...
Jedine čo ma napadá, že tie súbory, ktoré vytváraš máš označené ako chránené proti prepisu, resp. zvolil si si taký režim, že vytvorené súbory majú byť chránené, preto nemôže dôjsť k ich prepísaniu.
Skús sa zamerať na "chránený režim" video záznamu alebo niečo podobné...

Lúštiť niekoľkostranový manuál fakt nebudem...

"Dotaz nezněl na luštění manuálu"...hm... naozaj nie? v dotaze sa odvolávaš dokonca na 2 rôzne manuály, že?

V mojej odpovedi bola aj rada na čo sa máš zamerať, ale keďže reaguješ tak ako reaguješ, odpoviem Ti len takto:
- "ja viem kde hľadať problém"... Ty ale potrebuješ niekoho kto vlastní tú kameru. Tak veľa šťastia!

Nemám důvod se přít. To k řešení nevede.

Psal jsem

Mám dvě odlišné verze manuálu, obě aktuálnímu menu kamery neodpovídají a vztahují se k nějakému prehistorickému stavu

Z toho mi tak nějak plyne, že v obou je prd a hledám někoho, kdo ví

Má to nějaké řešení?

nebo má aktuálnější verzi manuálu

Popřípadě, existuje nějaký manuál, který by korespondoval s poslední verzí FW a odpovídal menu kamery jaké aktuálně je?

, která by odpovídala menu.

Nic víc, nic míň. Jak jinak a srozumitelněji to ještě napsat nevím.

Rada z tvé odpovědi

Neverím, že tá Tvoja kamera nemá automatický prepis najstarších záznamov...Vôbec to nemusí mať nastavovaciu položku v menu - je to automaticky = netreba nastavovať..

je sice dobrá, ale problém to neřeší, protože to to tak nefunguje. Proč, to netuším. Kdyby to tak fungovalo, tak se zde neptám.

Prečo vytrhávaš z mojej "síce dobrej" odpovedi len prvú vetu???

Toto si už nevládal dočítať:

Jedine čo ma napadá, že tie súbory, ktoré vytváraš máš označené ako chránené proti prepisu, resp. zvolil si si taký režim, že vytvorené súbory majú byť chránené, preto nemôže dôjsť k ich prepísaniu.
Skús sa zamerať na "chránený režim" video záznamu alebo niečo podobné...

Nedokážeš sa pozrieť na súbory v kamere, či sú označené ako chránené (alebo niečo podobne)? Naozaj nemám tú kameru, takže je to na Tebe....

A moja posledná rada - v menu čo si sem dal obrázok, taká voľba je: "máš nastavené na "0", skús dať "vypnout".

Týmto končím, evidentne si ideš svoje...

"máš nastavené na "0", skús dať "vypnout".

- tím myslíš patrně úroveň ochrany 0 v menu 7/9. Tak to se omlouvám za mystifikaci. Dal jsem to tam dnes s tím, že to vyzkouším, co to dělá a když jsem to fotil, tak jsem na to zapomněl. Celou dobu až do dneška tam bylo Vyp.

Z návodu těžko poznáme, pro jakou verzi firmwaru platí. Ale že by to menu bylo zas až tak odlišné? A názvy položek se jmenovaly jinak?
https://www.euronics.cz/download/1571954

Záznam do smyčky
Toto nastavení umožňuje automaticky ukládat video soubory po několika minutách. Pokud bude například nastavena hodnota 60 sekund, video s trváním 10 minut bude uloženo jako 10 samostatných souborů o délce 1 minuty. Pokud je paměťová karta plná, budou všechny nechráněné (neuzamčené) soubory postupně přepisovány v pořadí, ve kterém byly vytvořeny.

A na to si přišel jak? Kamera hlásí nějaký problém?
Každá složka má na kartě vymezenou kapacitu, pokud je tato kapacita naplněna, kamera bez keců začne nejstarší záznamy přepisovat novými. Nejsem si sice úplně jistej, ale tohle by se mělo týkat i složky EVENT.

To právě, že nehlásí. Na jednotlivé složky se tam, co se týká kapacity patrně nehraje, bere se celá karta. Ve složce EVENT byly naposled jen 2 záznamy, zbytek byl ve složce Normal. Volných BYTE bylo pro celou kartu nula. To, že to tak je, zjistím až připojím kameru přes USB k počítači. Kamera se po nastartování auta ohlásí znělkou a začne ukazovat rychlost podle GPS. Protože je kamera schovaná za zrcátkem, tak je nastaveno, že LCD po minutě zhasne. Žádné varování o zaplněnosti karty se během té minuty neobjeví a nezačne pískat nějakou znělku, kterou bych neznal a staré soubory přepisovat nezačne. Chová se, jako by všechno fungovalo včetně upozornění na radary.

Zjistil jsem to tak, že když jsem se někdy v květnu chtěl podívat na záznam, tak tam byly jen soubory z února, kdy jsem kameru do auta instaloval. A karta byla plná. Soubory jsem ručně smazal, nahrál poslední FW, kameru resetoval, nastavil češtinu a zhasnutí LCD. Projel jsem zbytek menu, jestli tam není někde něco o smyčce (jak je v manuálu) a nebylo a tak jsem předpokládal, že to bude fungovat. Nefungovalo.

Když jsem si na to po čase vzpomněl, tak byla karta opět plná a soubory s videem byly 2 měsíce staré. Takže pak jsem pravidelně mazal a dnes mě to přestalo bavit a tak jsem se zde dovolil zeptat, zda někdo nezná řešení.

Kamera před prvním použitím ležela víc jak 2 roky v krabici jako nevhodný dárek a tím taky marně uplynula záruka.