Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hľadám tlačiareň

Hľádam multifunkčnú farebnú atramentovú tlačiareň na domáce použitie. Je ich v ponuke obrovské množstvo a nemám veľmi prehľad, tak sa pýtam tu.
Čo očakávam/požadujem:
- nízke náklady na tlač
- možnosť tlače na papiere od veľkosti A6 do A4
- duplexná tlač (mala by byť)
- duplexný sken výhodou, ale nemusí byť
- dobrá tlač fotografií
- pripojenie na sieť vítané
- čo najnižšie náklady na tlač (podľa možností samozrejme)
- cena tak do 150, snáď 200€, prípadne aj trochu viac pri naozaj nízkych nákladoch na tlač.

Tlačiareň bude pripojená k PC s Win 10, odhadujem že sa na nej bude tlačiť priemerne tak 100-150 strán týždenne.

Ďakujem

Osobně tomu EPSONu. Hlavní důvody: delší zkušenost s výrobou tohoto typu tiskáren (HP začalo s "tankovkami" relativně nedávno), méně otravný oblužný software (nesnáším ten HP Smart app) a hlavně delší záruka (u EPSONu po registraci 36 měsíců). U toho EPSONu jsem zkoušel tisk fotek a jsou super, navíc zákaznici zajímalo, jestli se nerozpíjí, takže fotka po vytištění a cca 15 minutách na vzduchu skončila ve sklenici s vodou a tisk se nehnul ani po hodině. :-)

Paradox sklenice (nádoby) s vodou:
Když ponořim celý výtisk do vody, je naprosto v pohodě, ani když s ním v té vodě máchám. Pokud ale na něj kápnu nebo ho chytnu mokrýma rukama, tak se rozpije. Přišlo mi to docela divné.

Cannonu bych se vyhnul hlavně kvůli jejich chybě B200, která je pravidlem. Nevím jak u tanků, ale u normálních tiskáren je běžná. A sw je taky dost otravný. V době kdy jsem kupoval inkoustovky tohle dělal jen epson, další firmy s tím teprve začínaly (takže měly ceny vysoko vyšponované). Jinak Epson má dlouhá léta i poměrně levný spotřební materiál (přinejmenším v porovnání s konkurencí), platilo to už u jehličkovek.

Mal som možnosť niekoľko týždňov používať Epson EcoTank L6170 a musím povedať že som nebol nejako nadšený. Áno, náklady na tlač boli minimálne, ale tlačovú hlavu som musel čistiť takmer denne, inak kvalita tlače bola dosť zlá (farebné pruhy na papieri). Aj s vyčistenou tlačovou hlavou kvalita tlače grafiky nebola bohvieaká (pravda, tlačil som iba na obyčajný kancelársky papier). Je to pri Epson EcoTank L4160 lepšie?

Já mám 6190, s hlavama problém nemám (ano, čas od času spustím ten build-in tříminutový program, pokud někde chybí nějaké body...). Zlobí mě ale podavač papírů; možná to chce nějaký lepší/dražší papír, já používám ten nejlevnější, jaký seženu, 70Kč/500ks, musím často tiskárnu obrátit na bok a podávací kolečka čistit lihem. Tisknu ale dost, blížím se k 30.000 stránkám.

Celkem by mě zajímalo, existuje-li "profesionálnější" kousek za přijatelnou cenu. Ta 6190 stála pomalu desítku, platit násobky určitě nemíním. Moje HP laserovky zvládají bez problémů >100.000 stránek, ale provoz je dražší a neumí barvu.

Mám podobné zkušenosti s EPSON L550 a L800. Tisk je výborný, i když pomalý (fotka leze asi 2 minuty) což nevadí (málokdy tisknu stohy), ale často se právě stává, že nějaká tryska odmítne činnost. Když je jedna, neni to tak vidět, horší je, když je jich víc.
Na fotky je potřeba používat lesklý fotopapír (speciální pro tento účel), pak jsou fotky skvělé. Na kancelářský papír jsou příšerné (přitom třeba u lejzrovky HP2550 to bylo úplně jedno, byla to ovšem jediná lejzrovka, která tiskla fotky nějak použitelně, obecně lejzrovky na fotky vhodné nejsou).
L550 nechávám zaplou trvale a ona si občas ty trysky asi profoukne, občas to v ní zaharaší. Když jsem ji nechal jednou vypnutou asi 14 dnů, dalo dost práce ji rozepsat. Jinak většinou po první stránce se probere. L800 se sama vypíná, takže tak nefunguje.
Když jsem měl někdy pocit, že čistící program je spíš špinící (při každém dalším provedení vynechávalo víc trysek), podíval jsem se dovnitř a okolí parkoviště hlavy jsem vyčistil a byl klid. Od té doby to preventivně dělám při dolévání inkoustu a není to tak zlé.
Stejně je spíš výjimkou, když tisknou všechny trysky a pokud chybí jedna dvě, tak to neřešim (na fotkách to neni moc vidět, spíš to vadí u normálního tisku, kde dokáží zmizet jednopixelové čáry).

Ani jedna z tiskáren se nevejde do uvedeného finančního limitu (jsou drahé, ale na nákladech na tisk se to vrátí), ale co je hlavní, nemají požadované schopnosti. L800 nemá dokonce ani manuální duplex, oboustranné tisky se musí dělat "postaru" (nejdřív liché, počkat, obrátit, pak sudé). L550 má aspoň manuální, ale ne v ovladačích pro linux (a používám ji klavně v linuxu). Podporovaný formát papíru je od 89x89 po 215x1148 milimetrů, podařilo se mi i potisknout užší papíry (57x...), takže těch 89 milimetrů neni fyzický limit, šíře 215 ovšem limit je. L800 umí navíc i CD a bezokrajový tisk. L550 má skener s podavačem, ale ten zvládne jen 80g papír, tenčí se zmuchlá, tlustčí se nepodá (že umí kopírovat je samozřejmost a fax je dneska spíš relikt, takže jsem to ani nezkoušel připojovat do telefonní sítě, natož někam faxovat). Myslím, že ani jedna se už neprodává, na to jsou moc staré, ale i kdyby, tak to nejsou žádné zázraky (byť jsem s nima celkově spokojený).