Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WordPad nezobrazuje text

Dobrý den,
mám problém s textovým souborem vytvořeným ve WordPad. Formát .rtf. Ze dne na den mi u jednoho dokumetů přestalo zobrazovat text, jako by tam byl, ale není. Soubor má velikost 85KB a ve vlastnostech dokumentu vidím, že má určitý počet slov. Dá se s tím něco udělat nebo jsem o to přišel? Zkoušel jsem snad vše co úplný laik svede... :(
Děkuji

opravdu nemáš ani normální správce souborů s normálním ascii prohlížečem, ve kterém si jde prohléhnout obsah toho poškozeného .rtf souboru?
mohl by tam být vidět čitelný text, který jde zkopírovat do schránky.

samozřejmě můžeš mít poškozený souborový systém, kontroluje se ve vlastnostech c:

Vidím totéž, a ty tečky jsou opravdu nuly, takže tam opravdu nic neni.
RTF je strukturovaný formát (Rich Text Format) jako xml ale s jinými symboly, prostě textový soubor (takže jsem spíš čekal nějakou nesrovnalost), ale tady neni prostě nic, ani když roluju až dolu.
Tohle se stává, když člověk vyrve flešku, než na ni stačí linux zapsat data (ve windows se mi to snad ještě nestalo, ale v linuxu to je skoro pravidlem, když se nedá bezpečné odebrání nebo se nepočká na hlášku, že lze bezpečně odedrat).

Jak už tu bylo napsáno, spasit by to mohly předchozí verze (docela dobrá fičura počínaje Vistama, už mě to párkrát zachránilo), nebo potom zkusit nějaký raw nástroj na prohledání disku (hledat nějaké slovo, které se v tom textu vyskytovalo), daly by se tak aspoň dohledat útržky textu, pokud ještě na disku v neobsazených sektorech zbyly (tj. nebyly už něčím přepsané).

Když ten text kopiruju tak se mi vyznačí modře jako by tam byl. Ale když jsem ho zkoušel vložit do Libre, tak se nic nevložilo. Když jsem to vložil třeba do poznámkového bloku, tak se ten text vložil, ale taky nejde vidět.
Zkusil jsem to ještě otevřít přímo v Libre a píše to, že je soubor poškozený a nejde opravit.