Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nezobrazí se mi externí HDD v PC

Ahoj, mám externí HDD WD Elements, který jsem delší dobu nepoužíval. Nyní jsem ho zapojil a v PC se mi nezobrazí. Když ho zapojím, tak notebook sice pípne jako že se připojilo nové zařízení, HDD svítí a hučí, ale nic se nezobrazí. V Zařízení a tiskárny se mi zobrazil jako Neznámé zařízení USB. Dal jsem poradce při potížích. Psal, že je nutné nainstalovat ovladače a restartovat PC. Počítač jsem restartoval, ale nic se nezměnilo. Ve Správě disků se mi HDD nezobrazuje. CrystalDiskInfo toto HDD také nevidí. Před vytažení HDD z USB jsem vždy dával Bezpečně odebrat hardware. Netušíme prosím, co bych s tím mohl udělat? Děkuji.

Toto zpráva od Poradce při potížích:

Zařízení a tiskárny Podrobnosti o vydavateli

Nalezené problémy
Je třeba restartovat počítač.Je třeba restartovat počítač. Zjištěno Zjištěné
Restartováním počítače dokončete instalaci ovladačů a aktualizací. Dokončeno

Problémy se zařízeními PnPProblémy se zařízeními PnP
Došlo k problémům s některými zařízeními PnP. Systém Windows provede další kroky k vyřešení potíží s těmito zařízeními. Zjištěno Zjištěné

Nalezené problémy Podrobnosti o zjištění

6 Je třeba restartovat počítač. Zjištěno Zjištěné

Restartováním počítače dokončete instalaci ovladačů a aktualizací. Dokončeno

Problémy se zařízeními PnP Zjištěno Zjištěné

Došlo k problémům s některými zařízeními PnP. Systém Windows provede další kroky k vyřešení potíží s těmito zařízeními.

Podrobnosti o zjištění Rozbalit

Informace o kolekci
Název počítače: DESKTOP
Verze Windows: 10.0
Architektura: x64
Čas: středa 24. listopadu 2021 22:21:17

Podrobnosti o vydavateli Rozbalit

Zařízení a tiskárny
Opravte problémy se zařízeními a tiskárnami.
Verze balíčku: 3.0
Vydavatel: Microsoft Windows
Zařízení a tiskárny
Opravte problémy se zařízeními a tiskárnami.
Verze balíčku: 3.0
Vydavatel: Microsoft Corporation
Hardware a zařízení
Vyhledání a odstranění problémů se zařízeními a hardwarem
Verze balíčku: 4.1
Vydavatel: Microsoft Windows
Diagnostika sítě
Zjišťuje problémy s připojením k síti.
Verze balíčku: 4.0
Vydavatel: Microsoft Windows
Tiskárna
Vyhledání a odstranění problémů s tiskem
Verze balíčku: 4.0
Vydavatel: Microsoft Windows

Už ses ptal minulý týden pod jinou přezdívkou, nepamatuješ?
https://pc.poradna.net/questions/3110409-externi-hdd-se-mi-nezobrazi-v-pc (host)

naposledy včera: https://pc.poradna.net/questions/3111571-externi-hdd-nejde-inicializovat

Před vytažení HDD z USB jsem vždy dával Bezpečně odebrat hardware.

to je dobrá zásada. jenže od zavedení velkých diskových cache od visty+ to nestačí, windows lžou a neumí tu cache ovládat. chce to nechat ještě 1-2s rezervu.
no a další smůla: wd do svých nejlevnějších boxů dává shity disky.

(musel jsem to editovat, už píšu jak po coroně)