Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC nenahěhne

Zdravím, koupil jsem nové komponenty na PC, doma jsem to seskládal a PC sice naběhne, větráky se točí, ale nenaskočí obraz. Měnil jsem kabely (DVI x HDMI), zapojoval přímo do grafické karty i mimo a nenaběhne ani bios. Reklamoval jsem tedy základovku kus za kus, stejný problém i nadále. Zavezl jsem tedy PC do servisu, kde ho proběhli diagnostikou a zjistili, že jsem v tom měl silnější ramky než procesor podporuje, vyměnili je tedy za svoje slabší, ale PC se jim rozběhnout taky nepodařilo. V servise zkoušeli i vlastní grafickou kartu. Do protokolu opravy napsali, že chyba bude asi v procesoru nebo základní desce (ale tu jsem již jednou měnil a problém to nevyřešilo). Po servisu jsem vyměnil 3200mz RAMky za 2666mz, ale stejně jako v servisu, PC nefunguje. Chci se zepat, netušíte, v čem by mohl být zakopaný pes? Dalo by se nějak zjistit, jestli je problém v procesoru, případně na straně základní desky bez toho, abych to zase někam vezl a čekal na to týden? Ještě mě napadá... k té základovce připojím staré SSD co jsem měl v minulém PC, nemůže se to třeba tlouct s tím nevyčištěným a starým SSDčkem?

Procesor: Intel Core i5-10400F intel-core-i5-10400f-d5813499.htm
Základovka: GIGABYTE B560M DS3H V2 gigabyte-b560m-ds3h-v2-d6800264.htm
tady stránka výrobce a podpora základovky: sp

RAM: Kingston FURY 8GB DDR4 2666MHz CL16 2x8 kingston-fury-8gb-ddr4-2666mhz-cl16-beast-black-d6622624.htm
Zdroj: ASUS TUF GAMING 750W asus-tuf-gaming-750b-d6285245.htm
Grafická karta: GIGABYTE GTX 760 Ultra Durable (rev. 2.0) 2GB produkt

Tady přikládám i video, pokud by to mohlo pomoct video-1637922637-mp4

Právě s tím zkušenost vůbec nemám. Takže je teda možné, že to může mít na svědomí zdroj? To mi přišla jako nejméně možná varianta, ale houby tomu rozumím. Lze ještě třeba nějak ozkoušet, jestli to nebude tím procesorem? Jako podle konfigurátoru na alze / požadavků základovky a i lidí na youtube by si měl procesor se základovkou sedět jak prdel na hrnec.

Jako práce servisu mi přišla dost odfláknutá. Nesl jsem to tam s tím, at to rozběhnou a oni přišli jenom v diagnostice na nekompatibilní ramky (které vyměnili na místě za nějaké svoje testovací) a stejně to nerozběhli ani se svými ramkami. Nicméně po 5 dnech mi to vrátili s tím, že mám nekompatibilní ramky a jako dovětek přidali, že problem bude ASI v základní desce nebo procesoru. To věští z koule a sami na to nepřišli / nevyvrátili / nepotvrdili.

Servis kde jsi byl byla banda debilů. Když jsem kdysi tu práci 10let dělal tak bylo samozřejmé že to bylo vyřešené až se zjistilo čím to je a zákazníkovi se řeklo kolik to bude stát případně opravit.
Vyměnit ramku naslepo a " kde ho proběhli diagnostikou" nevím jakou když to nejede max na to hodili oko.

Je možné, že ten procesor je vadný. Je to extrémně vzácné u intelu ale možné to je. Bohužel asi bez jiného CPU na vyzkoušení se dál nepohneš.

Druhá možnost co mě napadá je že ta grafika se nějak nepohodne s deskou. Takže vyzkoušet jinou grafiku. Vím měli to údajně vyzkoušet v servisu.

Třetí možnost -a pro mě nejpravděpodobnější - je že u gigabyte jsou debilové a tvrdí že deska s B560 umí 10400 ale neumí. Což má logiku v tom, že řada CPU 10x00 tedy i 10400 byla uvedena s čipsetem B460.

Dá se to vrátit do 14dnů ? Pokud ano dal bych té firně vybrat jestli ti to rozjednou zdarma nebo jim ty komponenty vrátíš.

Nebo můžeš vzít desku kde je 10400 podporována https://www.alza.cz/msi-b460m-a-pro-d5855894.htm S tou to vyzkoušet a vrátit co nepojede. Když nevezmeš zase gigabyte můžeš tím vyloučit i druhou možnost.