Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde lze dokoupit kabel (adaptér) do el.zásuvky k externímu disku Verbatim Store 'n' Go Gen2 -4TB?

Koupil jsem si externí disk Verbatim Store 'n' Go Gen2 - 4TB, externí 2.5" HDD, USB 3.0, černý. Prodávají například zde.
https://www.suntech.cz/produkt/454366-verbatim-store-n-go-gen2-4tb-externi-2-5-hdd-usb-3-0-cerny/

Omylem jsem vyhodil kabel do elektriky. Bohužel jsem koupil disk, který musí být v el.zásuvce, což bych už nikdy neudělal.

Potřebuji velmi rychle (zítra dopoledne) tento kabel (adaptér) do el.zásuvky někde koupit. Umí někdo poradit? Tento disk prodávají v Datartu a OKAY. Ale u jedněch nevědí, jestli se dá dokoupit pouze kabel a u druhých infolinka není o víkendu v provozu.

Řešení:

Má, ale má stolnú 3,5" verziu. Na napájanie potrebuje štandardný 12V/2A adaptér s DC konektorom 5521 alebo 5525 (z foto nepoznám aký presne je tam použitý konektor).

Edit: Tak Verabtim dokonca uvádza že stačí 12V/1,5A model adaptéru ADS-25D-12 12018E výrobca SHENZHEN HONOR ELECTRONIC CO.LTD, avšak sa mi nepodarilo dopátrať použitý konektor, tipujem ale že na 90% to bude 5521, pretože ten sa vyskytuje najčastejšie.

Má, ale má stolnú 3,5" verziu. Na napájanie potrebuje štandardný 12V/2A adaptér s DC konektorom 5521 alebo 5525 (z foto nepoznám aký presne je tam použitý konektor).

Edit: Tak Verabtim dokonca uvádza že stačí 12V/1,5A model adaptéru ADS-25D-12 12018E výrobca SHENZHEN HONOR ELECTRONIC CO.LTD, avšak sa mi nepodarilo dopátrať použitý konektor, tipujem ale že na 90% to bude 5521, pretože ten sa vyskytuje najčastejšie.

Byl jsem teď v prodejně elekro, vedoucí rozdělal obal a vyndal nějaký univerzální adaptér, kde je více konektorů. Vyzkoušel to na můj ext. disk, který jsem měl s sebou, ale nedokázal to natočit. Prý to má 1500 mA, silnější nemá a na tento disk to prý nestačí.

Ten disk musíš pripojiť aj do počítača až vtedy sa roztočí. Pokial pripojíš len napájanie, disk sa neroztočí. BTW teraz ma napadá keď tak uvažujem nad tým označením modelu originálneho adaptéra čo k tomu verbatim dodáva ADS-25D-12, tak to 25D bude asi označovať použitý konektor, takže nakoniec tam asi predsa len bude DC konektor 5525.

Děkuji! Vynikající rada! Vrátil jsem se do prodejny i s notebookem a opravdu funguje. Takže jsem ten kabel univerzální okamžitě koupil za 399,-Kč. Stihl jsem to opravdu na poslední chvíli, koupil jsem ho a za 5 minut jsem musel odjet na delší cestu, kde ho budu potřebovat. Díky i ostatním za rady.