Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nabíjení mobilu

zodpoví nějaký chytrý muž blondýně otázku, kolik Kč stojí nabití Iphonu 12 pro max třeba za rok (týden, měsíc, vynásobit si to už umím sama :-)) když budu brát, že ho budu nabíjet každý druhý den z 0 na 100%? děkuji

IPhone 12 je 5,4" a 6,1", ten větší má kapacitu baterie 2,8Ah při 3,82V = 10,5 Wh, když budeš počítat s účinností nabíječky a tím, že do baterie musíš nacpat o něco víc energie, tak 14Wh pro nabití.
Za měsíc 15 nabití, t.j. 0,21kWh. Pokud budeš počítat 1kWh za 6Kč, tak měsíčně tě nabíjení přijde asi na 1,30 Kč.
Jinak doporučuji nenechávat ho vybít na 0%, ale raději nabíjet každý den, pro baterku to bude lepší.

alebo v nastaveniach batérie iphonu zapnúť režim Optimalizované nabíjanie a iphone bude nabíjať baterku na 80% a predlži tak životnosť baterky,nabitie na 100% dovolí až pri dlhej nečinnosti...iphone sa v reáli nedá vybiť na 0%,on sa sám vypne pri stave 10% a vynúti si pripojenie na nabíjanie......

Optimalizované nabíjení je po připojení nabíječky nabít na 80%-90% a pak těsně před odchodem do práce (někde AI, někde je to vázané na budík) dobít zbytek. Nabíjet pomaleji a nenacpat tam najednou plný výkon. Tohle jsou věci, které prodlužují život baterii a to si řídí elektronika v mobilu.

Těch 10% je limitní mez pro vybití LiOn. Pod tuto hranici by došlo k poškození aku. Někdo ti 0% oznámí, když to dosáhne této hranice, abys měl orientaci - oznamuje zbývající kapacitu pro vybytí, někdo ti oznamuje procenta reálné kapacity a pak to musí na 10% stopnout.