BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Pokud to nechceš měřit, pak bych vyšel z kapacity baterie a odhadované účinnosti, řekněme cca 50%.
měřit to nechci, jen bajvoko
Jedno nabití je tak 10 haléřů.
Alespoň ušetříš na šminky a kabelky.
Třeba na cesty nebo stanování? Nebo že chce mít nějakou novinku, co jiní ještě nemají. Stačí se ho zeptat.
Protože reklama?
To nárazové nabíjení nespotřebuje tolik energie. To už má větší spotřebu trvale zapnutá nabíječka v zásuvce, i když nic nenabíjí. A co teprve takový WiFi router nebo další věci, které jedou 24h v kuse.
no, to je fakt, já to mám vše zapnutý na šňůře s vypínačem, ale vypínám jen přes noc, tak možná "ušetřím" 20 Kč za rok
Budeš se divit. Pokud by nabíječka na prazdno měla odběr 1.5W, tak to za rok je asi 13kWh. Vím, je to "jen" stovka, ale kokik takových věcí doma je?
Třeba je to prepper.
IPhone 12 je 5,4" a 6,1", ten větší má kapacitu baterie 2,8Ah při 3,82V = 10,5 Wh, když budeš počítat s účinností nabíječky a tím, že do baterie musíš nacpat o něco víc energie, tak 14Wh pro nabití.
Za měsíc 15 nabití, t.j. 0,21kWh. Pokud budeš počítat 1kWh za 6Kč, tak měsíčně tě nabíjení přijde asi na 1,30 Kč.
Jinak doporučuji nenechávat ho vybít na 0%, ale raději nabíjet každý den, pro baterku to bude lepší.
alebo v nastaveniach batérie iphonu zapnúť režim Optimalizované nabíjanie a iphone bude nabíjať baterku na 80% a predlži tak životnosť baterky,nabitie na 100% dovolí až pri dlhej nečinnosti...iphone sa v reáli nedá vybiť na 0%,on sa sám vypne pri stave 10% a vynúti si pripojenie na nabíjanie......
Optimalizované nabíjení je po připojení nabíječky nabít na 80%-90% a pak těsně před odchodem do práce (někde AI, někde je to vázané na budík) dobít zbytek. Nabíjet pomaleji a nenacpat tam najednou plný výkon. Tohle jsou věci, které prodlužují život baterii a to si řídí elektronika v mobilu.
Těch 10% je limitní mez pro vybití LiOn. Pod tuto hranici by došlo k poškození aku. Někdo ti 0% oznámí, když to dosáhne této hranice, abys měl orientaci - oznamuje zbývající kapacitu pro vybytí, někdo ti oznamuje procenta reálné kapacity a pak to musí na 10% stopnout.