Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomaleni internetu se zaplou hrou

Nečekám tu řešení, ale zkusím se zeptat.

Mám notebook: něco takovýhoto: https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-ideapad-gaming-3-15imh05-81y4015pck

Za normálních okolností mi speedtest naměří rychlost internetu 60-80 Mbps

Když zapnu nějakou hru a pak dám speedtest, naměří mi to 8,8 Mbps

Dřív mi to nedělalo... ví někdo, co s tím? Celý internet se nezpomalí, na mobilu mi to dál naměřuje několikanásobně vyšší hodnoty.

Poradí někdo, prosím, co tam může být špatně?

Ahoj,

potřebuje hra internet? Pokud ne, tak ji zkus zablokovat ve FireWall. Tutoriál si asi najdi na internetu, lépe bych to tu asi nedokázal popsat, a pokud se v něčem nevyznáš, nebo ti něco nepůjde, tak se tu jen doptej.

Pokud hra internet potřebuje, tak mě napadá jí jen nějak omezit rychlost, kterou může používat, ale to bohužel nevím, jak udělat. (Správně bych měl říct bandwidth, ale to neřeš, pokud nevíš, o co jde. Jen pokud budeš hledat tutoriál, tak použij toto slovo.)

Tak zkontrolovat ovladače zda jsou všechny aktuální. Já osobně páč mě nebaví je hledat používám drive easy. U free verze je to kdo to nezná trochu nepraktické,ale funkční. Většina ovladačů není exe,takže je třeba ve správci zařízení po stažení je instalovat ručně a zadat cestu ke složce kde se stáhnou,ale napřed si je zálohuji a pak je instalují. Po aktualizaci všech ovladačů odstraním instalaci toho drive easy a v Revo Uninstaller ho kompletně odinstaluji. A u Win10 ještě spustím jrt.exe ten odstraní z Windows systém nějaký pozůstatek toho easy.