Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kinetóza? je mi blbě z klikání, posunů obrazovek u PC

Zdravim, četl jsem o kinetóze, dle mého tim trpim ,je to o tom, že vlastně neustále z PC a daných pohybů je mi špatně.
Vydržim u PC jen omezený čas, pak si musim dávat pauzu, jakoby mi bylo hrozně.

Je na to nějaký mechanismus na PC?
jako tohle třeba?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.kinestop

autorovi jsem psal, ale psal jsem i tu, páč je to PC poradna. díky. Vítek.

hele jo , to je dost možný, já mám deformovaný záda a vlastně nedávno jsem koupil elektricky zvedatelnej stůl a jsem v modu nutnosti se jakoby protahovat a dívat i jinam , abych se jakoby uvolňoval .. netuhnul snahou zírat jen před sebe.. asi to má největší vliv na danej nepříjemnej pocit.

Taky by to mohl být spouštěč epileptického záchvatu, píše se o tom při spouštění řady her…

Osobně mám jednu takovou podobnou zkušenost, dělalo se mi zle (skoro hned) při určitých scénách ve Far Cry 5, když jsem se brodil těmi poli halucinogenních rostlin. V žádné jiné hře jsem nikdy nic podobného nepociťoval, mohu u her sedět řadu hodin v kuse, na PC hraji 30 let. VR jsem nezkoušel a nepředpokládám, že bych tak někdy učinil.

no jako mě osobně vaděj jakýkoliv proměny , který zabíraj mentální kapacitu - vnímám je jako rušivý vjemy.. ve smyslu třeba blikání vánočních těch světýlek, jak se přepínaj.. to mě ničí.. že to pak očima periferně jakoby přestávám vnímat a dívám se jinam, což nejde dlouho, takže odcházim..
nebo píšu vlastníkům webů, co ti tam cpou každejch pár sekund info o tom, že si někdo něco koupil (poznámka ve 3 ráno vanilkovyobchod.cz každejch 5 sekund objednávka) no bravo..po reakci to stáhl vlastník..

nebo reklamy proměnlivý, tak zkrátka používám adblock, protože nemůžu číst text a přitom vnímat něco, co se mi před očima mění a přitahuje pozorností.
aneb, nemám na vybranou v takovym případě, s*át se nechci nechat.

ale rozpomenul sem si ,ž e už v mládí v 15 se mi dělalo blbě třeba při hraní gothic .. nebo různý akční hry.. ale přesně proč nevim.. ale jsem takovej otupělej pak vždy, po práci na PC.

Vítku, tohle je na dobrého neurologa. Obrátil bych se na nějakou neurologickou kliniku ve velké fakultní nemocnici. Nemá smysl chodit k nějakému doktůrkovi. Na klinikách jsou schopní páchat vědu a výzkum. Člověku se může dostat pomoci a on sám můžepomoci v rámci nějakého programu.

Pamatuji si, jak za starých časů se hráčům dělalo nevolno při hraní Wolfenstein 3D. https://cs.wikipedia.org/wiki/Wolfenstein_3D
Nepolíbeným to dělal první kontakt s 3D realitou. Pak se to poměrně rychle srovnalo.
Popisované problémy však nenaznačují, že by se jednalo o maličkost, která brzy přejde.

Ještě dotaz. Co vjem a pocity z jízdy autem podél stromořadí, když přes stromy svítí slunce a ty ho přerušují svými kmeny?
Takto... kmen (= stín), pak slunce, a zase kmen (stín)... vadí to "psychicky"? Pokud ano, mohlo by to značit na epilepsii. https://cs.wikipedia.org/wiki/Epilepsie

tak ja jsem obecne citlivej na oci, tzn. nosim i brejle slunecni treba v metru, obcas v autobuse atp.
ale ja jsem takhle vnimavej i na pachy , na lidsky pocity (vcetne schopnosti empatie) .. tedy vsimavy ke vsem podnetům.

jinak danou situaci zrovna přesně nevim, protože pracuju z domu a auto nemám, takže jezdim MHD a tam zrovna takovýhle momenty nejsou..(aspoň co si vybavim)

Tipnu si, že neurolog vystaví žádanku na EEG vyšetření. https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektroencefalografie
Jinak souhlasím s prvním příspěvkem od RedMaX. Stereotypní pobyt a sezení člověka ničí. Chce to vybíhat ze stereotypů k zajímavějším činnostem, aspoň na chvíli. Mě třeba pomáhá když zahodím klávesnici a jdu dělat rukama. Časem jsem si došel k jisté aktivitě, naučil se a po dost letech mám jisté know-how. Ano, je to do jisté míry práce rukama a náročná, ale dává mi to možnost zdrhnout od PC. Monotonní činnost je zabiják.

pokial máš problém so zobrazovacími jednotkami,blikajúcimi a pulzujúcimi svetelnými zdrojmi a podobne,môže to byť epilepsia,môže to byť porucha zraku,správne nastavené dioptrie a cylindre vyriešia vela problémov,v každom prípade treba navštíviť ošetrujúceho lekára,ktorý pošle na dalšie odborné vyšetrenia......nechcem zbytočne strašiť,ale Tebou menované príznaky sú najobvyklejšie príznaky skrytej jemnej epilepsie,ktorá dnes už je velmi dobre kompenzovatelná liekmi,takže šup,šup k doktorovi,neliečiť to na poradniach na internete.....kinetoza sa obvykle prejavuje pri reálnom pohybe človeka alebo pri pohybe prostredia,v ktorom sa vyskytuje-loď,auto,kolotoč etc,za normálnych okolností sa neprejavuje ,pokial je človek v klude a sedí doma na stoličke a nieje tam prítomné zemetrasenie.....

z brýlí i 0,25 dioptrie, byť mi doktorka naměřila mnohem víc je mi blbě a jelikož jsem člověk, který věří v přirozenou schopnost organismu regenerace

pokud teda na to má kapacitu, což v dnešnim světě reálně mimo chybné způsoby léčby znamená má peníze (tedy čas), tak se ani nesnažim brejle silou nosit, protože mě to bolí a můj mozek mi nedovoluje si způsobovat bolest.