Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné až skřípavé zvuky z PC

Dobrý den, v PC teď slyším nějaké divné zvuky a nevím přesně odkud to jde, ale myslím že to jde od disků, buď SSD nebo HDD. PC funguje úplně v pohodě, ale ty zvuky co jdou z toho jsou fakt otravný. Nevíte někdo, co bych měl v tomhle případě dělat.

Předem děkuji za odpověď

od ssd těch zvuků jde míň, protože má míň točících se částí.
hdd prostě při vypnutí odpojíš a po zapnutí uvidíš. kdyby to byl on, zobrazit stav skrz crystaldiskinfo a podle počtu chyb vyhodit.
další zvuk může dělat větrák grafiky, zdroje, procesoru, skříně. přitlačením na střed můžeš větrák přibrzdit, jestli se zvuk změní.

Divné zvuky můžou mít různý původ. Začni otevřením bedny.
Pokud je zdrojem nějaký ventilátor, zjistíš přibržděním ventilátoru, tlakem na jeho střed.
Uvolněná kabeláž se dá zjistit vizuální kontrolou.

Jestli to je od HDD - možná zjistíš poslechem uvnitř bedny, odpojením HDD (pokud máš systém na tom SSD).
Anebo odhlučnit skříň - např. vylepit materiálem od https://www.suntech.cz/kategorie/1564318-komponenty-skrine-prislusenstvi-odhlucneni/

je to úplne bežná, romantická záležitosť člena domácnosti v podobe "námluv" rokmi zžitého HW smerom k hriešnemu fešákovi - majiteľovi.

najvyšší čas vymeniť sčot, tu premazanie vŕzgajúcich dielov ssd disku, vazelínou akékoľvek mazanie dilatačných spojov kastne rozpínajúceho sa metalu, nestačí.

Servisní deník Boeingu 737MAX společnosti SmartWings:

Záznam kapitána, 15.3.2019:
Při příletu z Hurghady zjištěno, že v kabině někde něco drnčí.

Záznam údržby, 17.3.2019:
Při údržbě jsme v kabině někde něco dotáhli.

Asi podobně relevantní informace plynou z Tvého příspěvku, dle toho náleží adekvátní odpověď..