Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dial up od UPC

Mám tu od UPC telefon, tedy nějaký jejich modem, s konektorem RJ44 nebo kolik to je pro klasický telefon.
V počítači mám klasický faxmodem. Láká mě k tomu telefonu paralelně připojit modem pro zálohované připojení k Internetu.
Jenže nevím jestli to bude fungovat, a jaké budu muset použít přístupové číslo.
971xxxxx mi to asi nevezme.

Máte s tím někdo zkušenosti?
Psát na UPC nebo volat je zbytečné, cvičené opice mi poradí, že to nejde a nabídnou jejich UPC Internet.

Upřesnění:
Mám připojení k Internetu pomocí Ethernetu, jedná se o připojení optickým kabelem (v domě je převaděč optika/ethernet) 15 Mbit/s, 1:1 bez agregace.

V případě poruchy jsem myslel, že propojím faxmodem v PC s telefonní zásuvkou na modemu od UPC (modemem rozumím tu jejich krabičku která je připojena do antény a má telefonní a ethernet zásuvku pro jejich net)

To by nebyl problém.
DIALUP jsou už snad od roku 2002 v ČR zdarma, například Tiscali nabízí a podobní. To taky není problém.
Problém asi bude jen to přístupové číslo 971xxxxxxx, potřebuju nějaké v klasickém tvaru třeba 222xxxxxx, kdysi jsem takové čísla měl, nyní už je neznám a potřebuji je k vyzkoušení zda to vůbec bude fungovat.

UPC telefon je v podstatě klasický telefon, přes sít UPC. Mám k tomu připojeny 2 analogové telefony od českého telecomu.

modemem rozumím tu jejich krabičku která je připojena do antény

To znamena ze nemas pevnu telefonnu linku (pozri si v zmluve s UPC ze za co platis tomu UPC, ak tam nie je ze aj za telefonne sluzby, tak telefonne sluzby nemas). A bez pevnej linky nebude ani dialup.

P.S. a ked chces vyuzit dialup od Tiscali tak predsa musis vytocit cislo ktore ma uvedene pre dialup Tiscali na svojich strankach. Zdarma to samozrejme neni (urcite tam je specialna minutova sadzba a preto to ma aj specialne cislo. Cenu za minutu spojenia najdes urcite tiez na webe Tiscali).
http://sluzby.tiscali.cz/domacnosti/internetzdarma/ caste-otazky-anonymni.php

Za připojení k internetu s TISCALI nic neplatíte. Jediným nákladem jsou telefonní poplatky, které vám za připojení k internetu bude účtovat Telefonica O2 Czech Republic, dle tarifu Internet 2002.

MM vážím si tě. Tvé rady ohledně elektroniky jsou bezkonkurenční, ale teď mám pocit že mi vůbec nerozumíš.
Od UPC MÁM POUZE TELEFON. Píšu že tam mám zapojené 2 telefony a fungují.
Takže dial up by teoreticky mohl jít.
Ano je číslo 971:). ale každé takové je podložené ještě klasickým číslem, co vypadá jak normální pevná linka. Kdysi jsem takto u telecomu obcházel jejich tarif.Ale zapoměl jsem ho

Dočetl jsem se že UPC snad používá nějaké kódování hlasu do bitrate cca 9 kbps. Takže předpokládám že stejně rychle by šel i Internet. Tedy nepoužitelné.
To raději zůstanu u GPRS coby záložního spojení. Na internet to je sice nepoužitelně drahé, ale na QIP to použitelné bude. Teda pokud se na pozadí nezačne aktualizovat antivir.