Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dial up od UPC

Mám tu od UPC telefon, tedy nějaký jejich modem, s konektorem RJ44 nebo kolik to je pro klasický telefon.
V počítači mám klasický faxmodem. Láká mě k tomu telefonu paralelně připojit modem pro zálohované připojení k Internetu.
Jenže nevím jestli to bude fungovat, a jaké budu muset použít přístupové číslo.
971xxxxx mi to asi nevezme.

Máte s tím někdo zkušenosti?
Psát na UPC nebo volat je zbytečné, cvičené opice mi poradí, že to nejde a nabídnou jejich UPC Internet.

Co to znamena "tedy nějaký jejich modem"? Od koho mas pevnu linku (komu platis mesacne za pevnu linku)? Co to je presne za modem? Mas do toho "nějaký jejich modem" teraz zapojene aj nieco ine - PC cez sietovku alebo co?

Vseobecne u dialup pripojenia volas cislo toho s kym mas zmluvu o dialup pripojeni (ktoru momentalne evidentne nemas). Plati sa zvycajne za kazdu minutu spojenia, cena zavisi od toho u koho mas pevnu linku a od toho ze ake cislo volas. Existuju aj prevadzkovatelia dialup internetu ktori nechcu zmluvy ale plati sa len minutova cena, alebo sa pouziju nejake predplatene kredity.
Najlepsie zacat hladat cislo pre dialup spojenie na webe toho providera, u koho mas teraz pevnu linku, ale ako zalozny internet je to hovadina kedze ak mas nejake dsl apod tak ak vypadne dsl tak vypadne pravedpodobne aj pevna linka.

Tvoje úvaha také není tak úplně správná. Ony ty data pro telefon mohou používat jiné pásmo, než internetové propojení a na straně poskytovatele mohou používat jiné technické prostředky.
Protože oba nevíme, jak to u UPC mají, tak nemá cenu se dále přít. Můžeš mít docela klidně pravdu ty a se stejným klidem ji mohu mít já. Tedy plichta a nerozsoudí to nikdo, než ten, který zná skutečný stav věci.

Upřesnění:
Mám připojení k Internetu pomocí Ethernetu, jedná se o připojení optickým kabelem (v domě je převaděč optika/ethernet) 15 Mbit/s, 1:1 bez agregace.

V případě poruchy jsem myslel, že propojím faxmodem v PC s telefonní zásuvkou na modemu od UPC (modemem rozumím tu jejich krabičku která je připojena do antény a má telefonní a ethernet zásuvku pro jejich net)

To by nebyl problém.
DIALUP jsou už snad od roku 2002 v ČR zdarma, například Tiscali nabízí a podobní. To taky není problém.
Problém asi bude jen to přístupové číslo 971xxxxxxx, potřebuju nějaké v klasickém tvaru třeba 222xxxxxx, kdysi jsem takové čísla měl, nyní už je neznám a potřebuji je k vyzkoušení zda to vůbec bude fungovat.

UPC telefon je v podstatě klasický telefon, přes sít UPC. Mám k tomu připojeny 2 analogové telefony od českého telecomu.

modemem rozumím tu jejich krabičku která je připojena do antény

To znamena ze nemas pevnu telefonnu linku (pozri si v zmluve s UPC ze za co platis tomu UPC, ak tam nie je ze aj za telefonne sluzby, tak telefonne sluzby nemas). A bez pevnej linky nebude ani dialup.

P.S. a ked chces vyuzit dialup od Tiscali tak predsa musis vytocit cislo ktore ma uvedene pre dialup Tiscali na svojich strankach. Zdarma to samozrejme neni (urcite tam je specialna minutova sadzba a preto to ma aj specialne cislo. Cenu za minutu spojenia najdes urcite tiez na webe Tiscali).
http://sluzby.tiscali.cz/domacnosti/internetzdarma/ caste-otazky-anonymni.php

Za připojení k internetu s TISCALI nic neplatíte. Jediným nákladem jsou telefonní poplatky, které vám za připojení k internetu bude účtovat Telefonica O2 Czech Republic, dle tarifu Internet 2002.

MM vážím si tě. Tvé rady ohledně elektroniky jsou bezkonkurenční, ale teď mám pocit že mi vůbec nerozumíš.
Od UPC MÁM POUZE TELEFON. Píšu že tam mám zapojené 2 telefony a fungují.
Takže dial up by teoreticky mohl jít.
Ano je číslo 971:). ale každé takové je podložené ještě klasickým číslem, co vypadá jak normální pevná linka. Kdysi jsem takto u telecomu obcházel jejich tarif.Ale zapoměl jsem ho

Jo promiň, já si myslel že z mého dotazu je to zcela zřejmé. Navíc kdyz jsem později psal o 2 aparátech co fungují.
Jinak zdarma jsem myslel v tom smyslu, že není třeba platit poplatky ISP třeba tomu tiscali. Že budu platit telefonní impulsy UPC za hovor do pevné sítě je mi jasné. Otázka ale jaká bude rychlost, jestli tam nemají nějakou kompresi. Vyhledám, vyzkouším a uvidím.

to je prave to co neviem nikde najst. Oni to prenasaju digitalne a na prenos hlasu vpodstate staci aj 9kbps, takze ten modem by ti mozno nesiel rychlejsie, to by si musel skusit.
Nepredpokladam ze sa tu vyskytuje nejaky dobrodruh ktory pouziva dialup cez UPC, takze budes musiet asi experimentovat sam (vcetne toho ze ci ide z tvojho telefonu volat na tie-ktore dialup cisla)

Dočetl jsem se že UPC snad používá nějaké kódování hlasu do bitrate cca 9 kbps. Takže předpokládám že stejně rychle by šel i Internet. Tedy nepoužitelné.
To raději zůstanu u GPRS coby záložního spojení. Na internet to je sice nepoužitelně drahé, ale na QIP to použitelné bude. Teda pokud se na pozadí nezačne aktualizovat antivir.