Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LibreOffice 7.0 konec odstavce.

Mám nějaký text s konci odstavců
A v LibreOffice 7.0 chci konce odstavců nahradit třeba mezerami, aby text byl v jednom řádku.
Asi takhle:
[94314-odstavec1-jpg]
a chci, aby se změnil takhle:
Každá trampota má svou mez. Kdeže nářky mé jsou dnes? Vždycky důvod mám žít dál.

Ve wordu to bylo jednoduché. Ale v LibreOffice nemůžu přijít na to, jak do "Najít a Nahradit" zadat znak pro konec odstavce, aby mi to provedlo požadovanou změnu textu.
Jde to vůbec? Nebo je k tomu potřeba jiný příkaz?

Mám LO 6.4.3.2, ale mělo by to asi být stejné ...

Edit -> Find & Replace -> Find $ (znak dollar) Replace  (znak mezera - nebo co chceš)  Regular Expressions (fajfka - zaškrtnout)

Nepřekvapivě jsem to našel v Helpu,
Text Documents (Writer) -> Command and menu referrence -> Menus -> Edit -> Find & Replace -> Regular expressions -> List of Regular Expressions

$ The end of a paragraph or cell. Special objects such as empty fields or character-anchored frames at the end of a paragraph are ignored. Example: "Peter$" matches only when the word "Peter" is the last word of a paragraph, note "Peter" cannot be followed by a period.
$ on its own matches the end of a paragraph. This way it is possible to search and replace paragraph breaks.

https://help.libreoffice.org/6.4/en-US/text/shared/01/02100001.html?&DbPAR=WRITER&System=UNIX

Většinou je víc cest, než jen jediná :-D

Já LO vlastně skoro nepoužívám, texty píšu ve VIMu (ať už *.txt, *.rst, nebo *.md), programy taky, a wiky a jiné internety většinou rovnou v prohlížeči. Ale pak mi přijde jednodušší to zadat z klávesnice, než někde zuřivě matlat myší :-D