Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování HDD na menší kapacitu. Jde?

Ave. Viz nadpis. Mám plonkovní čtvrtterový SSD /rychlý Crucial/ a chtěl bych jej strčit do notesu manželky. Ona tam má tero nějaké zdechliny 5k4, předinstalovaný OS, z devadesáti procent nevyužitý (ten disk), komplet data a soft asi padesát giga. Zde dotaz: jde nějakou magií docílit klonu OS na menší disk? Nepotřebuju tam kopírovat instalační partišnu, pouze systém s instalovanými aplikacemi a uživatelská data - jak pravím, vše se vleze do /když to přeženu/ sta giga. Jedná se o diluviální Win8.1 s extenzí OpenShell. Nebijte mě do hlavy, fakt to nevím. Za potenciální rady budu vděčný.

Ne, v podstate vsechny ty programy umi jak z beziciho OS, tak pro paranoiky z vlastniho bootu, Acronis tam ma linuxove jadro, jine (Macrium) spousti napriklad Windows PE, princip je stejny.

---

mife, proste uz neco stahni, instalni a udelej, funguje Acronis, funguje Macrium, jiste funguji i ty dalsi softy. :-)

no kdo zkoušel používat windowsí verzi true image, ta to vadné značení zdroje a cíle dokonce předvádí sama, absolutně debilní sw.

ale protože k instalaci potřebuje zakoupit licenční klíč, je lepší využít stažené .iso k nabootování mnohem funkčnějšího gui, zkontrolovat podle pojmenovaných oddílů, že program vybral ty správné, bez zbytečného instalátoru.
jedna technická: ati používám vždy k uložení do image nebo k obnově z image.
nabídka clone není na úvodní obrazovce, ale v horním menu nebo dole v tools (vídejko)