Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diakritika u Windows

Zdravím,
nedávno se mi omylem podařilo stáhnout infikovaný soubor, který mi zaviroval počítač. Spustil operaci, počítač zamrzl, modrá obrazovka, počítač se restartoval, normálně se spustil, po přihlášení normálně plocha, ovšem operace byla nadále spuštěna, než jsem stačil cokoliv udělat, opět modrá obrazovka, a už jsem se z ní nedostal. Přeinstaloval jsem Windows, pomohlo to, jen mi to odebralo nějaké věci (ty které jsem potřeboval jsem navrátil, a poté soubor smazal, že zbytek není podstatný). Všechno fungovalo, do doby, než jsem začal s počítačem více pracovat a zjistil jsem, že má problémy s diakritikou. Třeba v jedné hře mi psal normálně všechno, nyní nenapíše např. "ř, š, ž", místo nich ukazuje takový "znak" jak kdyby to chybělo. To samé i u dalších programů, a některé programy nefungují jak mají (třeba u jednoho nejdou najednou vybrat soubory k vybrání, nebo mi někdy píše, že nějaký soubor má neplatnou cestu a podobné nesmysly).

Doufám, že se najde nějaká hodná duše, která mi pomůže. Vím, že v minulosti jsem to již řešil, a tenkrát mi pomohlo toto, jenže teď už to v nastavení nedokážu najít:
"zašel jsem do nastavení jazyka a našel, kde je zakopaný pudl. Jde o to, že jsem měl v oblasti a s nastavením pro správce zaškrtlou možnost "Beta: Používat Unicode UTF-8...", po odškrtnutí už opět vše funguje a dokonce mi to i krásně bere ta polská písmena."

Díky moc všem za rady. :-|

Jde o to, že jsem měl v oblasti a s nastavením pro správce zaškrtlou možnost "Beta: Používat Unicode UTF-8..."
po odškrtnutí už opět vše funguje a dokonce mi to i krásně bere ta polská písmena."

Jenže on psal, že to chce odškrtnout. A neumí to nastavení najít. Možná špatně chápu psaný text...

Pravdu máš, problém je na mém přijímači.

Nerozumím smyslu toho nastavení ve Windows. To nastavení se týká programů, které nepracují s UNICODE, určuje výchozí kódovou ANSI stránku. A když tam nastavíš UTF-8 (což je unicode kódová stránka) tak je to v rozporu s ppisem nahoře.