Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Subwoofer s integrovaným zesilovačem - výběr reprosoustavy

Dobrý den,
obracím se na Vás za účelem dotazu k radě nebo tipu ohledně reproduktorů k PC.

Překvapilo mě, jak je v dnešní době těžké sehnat vhodné reproduktory k počítači, nejspíše to bude covidem, kdy se moc nevyrábí a nebo tím, že lidé moc v této oblasti nepoptávají a budu asi menší výjimka.
Sháním totiž reproduktory v sestavě 5.1, které lze použít k PC - konkrétně ke zvukové kartě s Jacky a jedním OPTICKÝM výstupem (konkrétně tato - https://www.asus.com/cz/Motherboards-Components/Sound-Cards/Gaming/Xonar-SE/)
Tzn. potřebuji takové reproduktory, které bude vhodné propojit právě s touto zvukovkou a ač je možností několik, jsou v rámci zapojení k PC omezené.

Možnosti jsou tedy takové, že by Subwoofer měl mít nejlépe integrovaný zesilovač, kdy se jednotlivé satelity (reproduktory) připojí dvojlinkou a poté ze subwooferu pomocí RCA výstupů na jacky do zvukové karty a nebo rovnou pomocí optiky ven ze subwooferu do zvukové karty. Jiná možnost, jak propojit systém 5.1 nejspíš nebude, to by se musel použít zesilovač a to k PC nechci kvůli ušetření prostoru apod.
Vlastním u jednoho PC již tyto reproduktory Genius, které sice hrají dobře (https://www.czc.cz/genius-sw-hf-5-1-4800-ver-ii-5-1-drevene/264991/produkt), ovšem raději bych zvolil lepší kvalitu (Magnat apod.), ovšem tam takové propojení není možné.
U domácího kina v obývacím pokoji mám i tyto Logitech (https://www.czc.cz/logitech-z906/90569/produkt), které hrají nebo jsou ozvučeny velice kvalitně, hlavně na filmy a šly by rovněž použít k počítači. Logicky ale nebudu brát jedny a ty samé podruhé a raději bych také zvolil ještě lepší, než jsou ony samy.

Cenově bych to viděl tak kolem 13-15 tisíc, maximálně opravdu 20 tisíc.
Prošel jsem již celý internet a těch možností je strašně málo, jak zapojit reproduktory k počítači. A to i přesto, že moje zvukovka má možnost hodně kanálů připojení přes jacky a nebo optiku.

Věděl by někdo o nějakých reproduktorech, které lze k počítači použít a jsou zároveň velmi kvalitní než minimálně výše zmíněné? Případně nějaké řešení, jak obejít nebo vyřešit propojení i těch reproduktorů, které jsou primárně určeny pro domácí kino přes zesilovače?

děkuji moc,
pěkný den
DD

Předmět Autor Datum
Dřevěné geniusy mám také. Zdá se, že to výrobci už nedělají. Asi nebyl zájem. Tak asi prohlédnout pr…
MM_tank 19.01.2022 19:21
MM_tank
Jo jo, jak víš, Geniusy nejsou špatné, ale samozřejmě mouchy mají, třeba menší výkonnost ostatních r…
David Dizzer 20.01.2022 13:55
David Dizzer
podle tohoto obrázku https://cdn7.elektronik-star.de/out/pictures/generated/product/6/700_700_75/100…
lední brtník 20.01.2022 00:30
lední brtník
Ahoj, díky za tip. Co se ale dívám, tak má CINCH vstupy pouze na STEREO (tedy na přední levý, předn…
David Dizzer 20.01.2022 13:58
David Dizzer
Jinak pánové. Dnes jsem našel na internetu řešení problematiky, jaký je rozdíl mezi SUBwooferem a wo…
David Dizzer 20.01.2022 13:59
David Dizzer
„Woofery mohou pokrývat frekvenční rozsah 20 Hz až 2 KHz. Tento frekvenční rozsah je pro většinu apl…
David Dizzer 20.01.2022 14:02
David Dizzer
NEVÍTE, prosím, někdo, jak najít na internetu nějaký subwoofer, který obsahuje Pružinové svorky OUTP… poslední
David Dizzer 21.01.2022 23:46
David Dizzer

Dřevěné geniusy mám také. Zdá se, že to výrobci už nedělají. Asi nebyl zájem. Tak asi prohlédnout prodejny elektro a výbavu k domácímu kinu/televizi.

Optický vstup je poukázkou do lepší společnosti, tam se počítá se samostatným zesilovačem tak nejmíň v ceně tvého rozpočtu. Takže to s repráky asi nikdo dohromady neudělá.

podle tohoto obrázku https://cdn7.elektronik-star.de/out/pictures/generated/product/6/700_700_75/10028434_6_Auna_Linie_501SW_Aktiv-Subwoofer.jpg
to má vstup 2x stereo cinche (přednější a zadnější), vede do subwooferu se zesákem a výhybkami (filtry), ven klasické svorky.
https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-TV/Domaci-kina/5-1-reproduktorove-sety/Linie-501-WN-5-1-domaci-kino-600W-RMS.html?utm_medium=Comparison&utm_source=heureka

Reproduktorové svorky Auna reproduktorů domácího kina jsou pozlacené a tím zajišťují reprodukci zvuku bez ztrát a rušení.

no bodejť.

Ahoj, díky za tip.

Co se ale dívám, tak má CINCH vstupy pouze na STEREO (tedy na přední levý, přední pravý), zadní pravý a přední levý ani středový tam už nezapojím ;) Takových Subwooferů jsem našel neposčet, které jsou dnes již spíše k domácímu kinu, k zesilovačům.

Jinak vypadají slušně, ovšem k PC bych stejně vzal pouze na postavení na stůl (skříň), sloupové ne ;)

Jinak díky

Jinak pánové.
Dnes jsem našel na internetu řešení problematiky, jaký je rozdíl mezi SUBwooferem a wooferem. To jsem popravdě nikdy neřešel a nikdy ani netušil, že tam je nějaký rozdíl...

Vy víte, jaký je v tom rozdíl? Na internetu stejně všichni píší subwoofer bez ohledu na to, zda to je SUBwoofer nebo woofer, tak vlastně ani netuším, zda píší správně a nebo to označují již zažitým označením "Subwoofer"?

NEVÍTE, prosím, někdo, jak najít na internetu nějaký subwoofer, který obsahuje Pružinové svorky OUTPUT pro všechny reproduktory? Tedy pro přední (front), zadní (surround) a střed (center)? Určitě nějaké takové existují, ovšem nevím, jakým názvem definovat a vyhledávat, neboť pružinové svorky se v angličtině řeknou spring CLIP, ovšem nevím, jak najít takové subwoofery, které nemají tyto pružinové svorky pouze pro stereo (tedy pouze pro front a surround, ale i pro středový reprodutkro - tedy pro 5.1...
No a poté záleží, pokud by se takový našel, zda by poté obsahoval i INPUT v podobě CINCHŮ pro 5.1 (tedy pro přední, zadní, střed/subwoofer) a nebo alespoň v podobě optiky/TOSLINK. Vyřešil bych tak propojení k PC.

Mohu tedy takový subwoofer sehnat a koupit a poté si koupím libovolně již jakékoliv lepší reproduktory, které pomocí reproduktorových kabelů propojím do těch pružinových svorek. Jen nevím, jak takový subwoofer prostě definováním vyhledat.

Díky
Víceméně by to mělo vypadat obdobně jako viz přiložený obrázek a místo CINCHŮ (POKUD BY JE NEMĚL), MŮŽE MÍT VSTUP/INPUT KLIDNĚ I JAKO OPTIKA/TOSLINK, což by bylo možná i lepší.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru