Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota CPU

Tak za vámi jdu s prvním problémem od sestavení nového PC, a to vysoká teplota procesoru
nevím proč se občas děje při koukání na youtube že se po 5-10 minutách dostane CPU na 70-75°C a drží se tam až do vypnutí videa ale jen občas, nedělá to pořád, když to zrovna nedělá je teplota 45-50°C (vytížení procesoru 5-15%)
pak jsem si všiml u hry Microsoft flight simulator že se během hraní 30-60min dostane teplota na 90°C a to vytížení CPU je kolem 20-50% jinak při 80°C jede chladič na 100% (zatím jsem zkoušel jen přepastovat ale bez výsledků) chladič má TDP 210 W CPU 105 W takže by to měl dávat i na 50%? jestli se to dá tak brát nevím, každopádně na 100% výkonu chladiče by to měl dát levou zadní ale neděje se tak. (ještě menší informace asi 14 dní to jelo v pohodě hrál jsem Red Dead Redemption 2 full deaily 4K rozlišení a nic, procesor měl 70-85°C ale k 90°C se nedostal)
Procesor: AMD Ryzen 7 5800X
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White
V klidném stavu tudíž jen plocha a steam s discordem v pozadí:
CPU: 40-45°C
GPU: 44°C
SYS: 45-48°C
MOS: 45°C
Chipset: 43°C
Socket: 39°C
PCIE_1: 42°C
-------------------------------------------------------------------------
Případně zbytek sestavy:
Základní deska: MSI B550M PRO-VDH
Zdroj: Corsair RM750x (2018)
Skříň: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
SSD: Samsung 980 1TB
Grafická karta: MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO 8G
Ramky: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast RGB

používám program CPUID HWMonitor ten ti ukáže vše co máš v PC napětí, frekvence, %vytížení atd. jen procesor to ukazuje celkově (myslím ty teploty) teda aspoň u ryznu, u intelu mi to ukazovalo rozděleně všechny jádra ale to mi nevadí jen mi to zezačátku přišlo zvláštní