Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starší PC, lze zvýšit výkon?

Zdravím.

Mám starší PC a a zajímá mne, jestli lze nějak zvětšit výkon. Na běžné užívání je zcela dostačující, ale zkoušel jsem hrát novou Mafii a to už skoro nelze. (Hra se načte a jede, ale velmi zpomaleně)
Je něco co bych mohl vyměnit a tím svůj problém vyřešit, nebo už je to prostě starý stroj a nic s tím nenadělám?

Lenovo
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU@3.40GHz
RAM 8 GB
Grafika NVIDIA Geforce GT 545
Win 10
Díky za každý nápad

Takže je fajn mu doporučit několikanásobně dražší řešení, tedy celej počítač. Je snadný utrácet cizí prachy.
Chtěl vědět, zda to lze výkonově popostrčit. Odpověděl jsem jasně že ano, nová grafika pomůže. Samozřejmě může koupit grafiku z druhé ruky.

Dotaz byl, jak staré sestavě zvýšit výkon. Tak zanech těch svých připomínek, když dokážeš jen poradit celý nový PC. Nebo můžeš tazateli finančně přispět.
A Prasak výrazem Nová grafická karta zřejmě nemyslel jen novou, ale spíš jinou- tj. lepší, tedy třeba i bazarovou za rozumnou cenu.

a je to 280W na štítku od čínskeho výrobcu čo počíta s tými "W" aj na 3.3V a 5V vetvách, alebo je to reálnych 280W na 12V vetve? Aby to nebol zdroj čo má na 12V tak 140W, a zvyšných 140W na 3.3V a 5V vetvách.

Lepšie by bolo napísať model zdroja

Má to 11let a tehdy se koupila slabá grafika. Pokud bys někde sehnal od nějakého známého grafiku od 660/660Ti nebo vyšší tak by to pomohlo. V názvu u nvidie musí být to 60 například 730 tedy ne!

Aktuálně ceny grafických karet klesají z nesmyslných výšek. Pokud bys chtěl novou tak třeba 1650 s DDR6 stojí teď 7 ale možná ještě o litr spadne.
https://graficke-karty.heureka.cz/asus-tuf-gtx1650-4gd6-gaming-90yv0eh1-m0na00/#prehled/
Teoreticky by pomohla i ta strašná 1050 na tuto hru ale pokud toho chceš hrát víc nebo případně ten pc někdy vylepšít nebral bych ji.

nepíšeš nic o disku, přitom jde o možnost, kterou poznáš na odezvě systému hned.
jestli se ti nechce do reinstalace, která by letitému hnoji pomohla od zbytečného balastu, aspoň minimem je klon na ssd.

a samozřejmě projít co se zbytečně spouští a vyfakovat s tím ven:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.

tahle je levnější o 600, externí napájení nemá
https://graficke-karty.heureka.cz/asus-cerberus-gtx1050ti-o4g-90yv0a74-m0na00/#prehled/

tuhle bych bral nejmíň, napájení taky nemá
https://graficke-karty.heureka.cz/gigabyte-gv-n1650oc-4gd/#prehled/

tady máš srovnání výkonu, dokonce na 3770
https://www.youtube.com/watch?v=BGCCfcdgW9Q

ještě bych týden dva počkal ceny můžou jít dolů před týdnem to stálo o litr víc, před 14dny to nebylo ke koupi vůbec. (obrazně)
ale každý den bych sledoval vývoj

edit: teď jsem se díval na bazoš, prodejci klesající trend evidentně ještě nezaznamenali :D staré 3roky krámy za vyšší cenu než teď nové:-D hlavně že přepastováno.