Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Office 2021 Professional Plus - jakto že stojí na Aukru 180 Kč?

Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně Microsoft Office 2021 Professional Plus.

Jak je možné, že elektronická licence stojí kolem 3000 Kč i víc a na Aukru to stojí 180 Kč.
Zaplatíš necelé 200 Kč a pošle ti aktivační kód.

Nechápu jak to může někdo prodávat za takovou nízkou cenu.

Děkuji za odpověď.
Změna předmětu, původně: MS Office 2021 Professional Plus (host)

Tlupa adminov tu nic take nehovori. Je to pololegalne.
A je to funkcne...vacsinou.
Do firmy by som si to nekupil, ak uz chce firma silou mocou podvadzat/usetrit tak nech si kupi OLP verziu, kde uz nie je nutne kupovat 5ks na zaciatku a je mozne ju aktivovat 50x, pricom sam MS ju dovoli pouzivat na 3 pc naraz (server, nb a desktop oficialne).
Na domace pouzitie preco nie, ale radsej od lokalneho predajcu a nie cez aukro a spol, pretoze obcas tie kody nemusia fungovat.

zrejme si roky nic nestahoval z torrentov a zijes v predstavach z roku 2000 kde si si cez kazaa stahoval "matrix_full_movie.avi.exe" a cudoval sa co si stiahol. mozem ta ubezpecit, ze ak vies co a odkial mas tahat tak tam ziadych trojanov nemas a mas rovnako plne aktivovanu verziu.

Pokud někdo chce zdarma Office tak nejlepším řešením je nainstalovat originální Office, přičemž způsobů je hned několik:
- online pomocí jednoduchého cmd skriptu (stáhne se instalátor a ten nainstaluje Office)
- offline pomocí jednoduchého cmd skriptu (soubory Office jsou stažené ze serveru MS, jsou veřejně dostupné)
- pomocí ODT (nástroj MS)
- pomocí instalačky (stažené ze serveru MS, jsou veřejně dostupné)
a pak aktivovat, přičemž způsobů je též několik:
- lokální kms dll (zdrojový kód překontrolovaný a zkompilovaný)
- externím vlastním kms (zdrojový kód překontrolovaný a zkompilovaný)
- externím cizím kms (komunikace je bezpečná)
- MAK klíč k preview licenci (je použit finální Office a finální kanál Office a preview licence určená například k prezentaci ve firmách, takto bylo například možno aktivovat Office celý loňský rok včetně poloviny letošního ledna)
Já teda žádný výrazný rozdíl ohledně bezpečnosti mezi aukro licencí a výše uvedenýma možnostma nevidím, vlastně tam nevidím žádný bezpečnostní rozdíl. A nevidím tam rozdíl ani ohledně (i)legality. Rozdíl je akorát ten, že v prvním případě člověk bude podporovat podvodníky.

Nie tam to nie je, pretoze on sem pastol odkaz, ktory som vymazal, kde bola instalacka s generatorom kodu.
Ano na torentoch su aj oficlane veci, typicky linuxove instalacky a urcite sa tam najdu aj offline instalacky starych office, ale fallon nemyslel tieto, co dokazal aj tym jeho odkazom.

Netuším co sem dal, tak nemůžu reagovat. S generátorem kódu? :-) A to má být co "generátorem kódu". :-)
Klidně tam můžou být aktuální instalačky, oficiální originální, proplus 2021:
https://officecdn.microsoft.com/pr/492350f6-3a01-4f97-b9c0-c7c6ddf67d60/media/cs-cz/ProPlus2021Retail.img
Mám to uvedeno jako poslední možnost v těch napsaných, protože se aktualizují tak jednou za půlrok, poslední aktualizace na podzim 2021.
Můžou tam být ale i aktuální buildy/revize vytvořené ze souborů v jednotlivých kanálech:

https://officecdn.microsoft.com/pr/492350f6-3a01-4f97-b9c0-c7c6ddf67d60/Office/Data/[aktuální verze v kanálu]/i640.cab
https://officecdn.microsoft.com/pr/492350f6-3a01-4f97-b9c0-c7c6ddf67d60/Office/Data/[aktuální verze v kanálu]/s640.cab
https://officecdn.microsoft.com/pr/492350f6-3a01-4f97-b9c0-c7c6ddf67d60/Office/Data/[aktuální verze v kanálu]/s641029.cab
https://officecdn.microsoft.com/pr/492350f6-3a01-4f97-b9c0-c7c6ddf67d60/Office/Data/[aktuální verze v kanálu]/stream.x64.x-none.dat
https://officecdn.microsoft.com/pr/492350f6-3a01-4f97-b9c0-c7c6ddf67d60/Office/Data/[aktuální verze v kanálu]/stream.x64.cs-CZ.dat

Jak se to sestavuje klidně můžu popsat.

Tak este raz a pomaly.
Fallon tu dal presne taky torrent o akych som hovoril.
Volal sa Microsoft-Office-Professional-Plus-2016-2021-v2201-Build-14827-20192-x64-Incl-Activator-CracksHash a ja som napisal, ze tieto veci mavaju takmer vzdy pribalene nieco v sebe.
Od ver 2019 sa Office prestal dodavat ako offline instalacka do VLSC, je nutne pouzite online instalator (ty si to nazval cmd scriptom), typicky setup.exe /configuration nejaky.xml, ktory si samozrejme musis vytvorit a uz mozno od verzie 2016 MS uprednostnuje online instalatory pred offline, pretoze tie sa ti nukaju jak v tvojom osobnom MS ucte, tak na setup.office.com.
Bezny smrtelnik uz s offline instalatorom do styku ani nepride.
Ked som sa ako partner MS kedysi pytal na podpore preco presli od 2019 na tuto zmenu dostal som odpoved, ze mali problemy 2019 s O365.
To je oficialne stanovisko MS podpory, to som si nevymyslel.
Ak si partner MS prihlas sa do VLSC portalu a najdes tam napriklad toto:

Zvláštní pokyny
Sada Office Standard 2019 bude vydána pouze s instalační technologií Klikni a spusť. Službu MSI jako metodu nasazení pro sadu Office Standard 2019 neposkytujeme.
Pro další informace o nasazení produktů Klikni a spusť s nástrojem pro nasazení sady Office klikněte zde.

Kto nevie co je klikni a spust tak tu maju na to oficialny manual.
https://docs.microsoft.com/cs-cz/DeployOffice/office2019/deploy

Byl jsem venčit psa, tak reaguji až teď :-)
Tak ještě jednou a pomalu.
Já reagoval na příspěvky tak jak jsem je četl.

"Microsoft-Office-Professional-Plus-2016-2021-v2201-Build-14827-20192-x64-Incl-Activator-CracksHash"
"a ja som napisal, ze tieto veci mavaju takmer vzdy pribalene nieco v sebe"
Díval ses aspoň podle souborů co ten torrent obsahuje?
Obsahuje soubory instalačky Office, které se mimochodem dají ověřit (například potřebné soubory instalátoru office pomocí digitálního podpisu a samotné soubory office se kontrolovat nemusí, to si už hlídá instalátor = nenainstaluje neoriginální soubory).
Dále obsahuje oinstall.exe, což je Office 2013-2021 C2R Install, je to běžně používaný nástroj od jednoho člověka s přezdívkou Ratiborus na instalaci a aktivaci Office. Podrobně se o něj nezajímám a neuvedl jsem jej ani jako možnost k instalaci/aktivaci, nedá se ověřit jestli je bezpečný. Nevšimnul jsem si ale, že by se někdy řešil malware v origo neupraveném nástroji od Ratiboruse. Např. na českém warforu se na tento nástroj dlouhodobě odkazuje. A ani jsem si nevšimnul, že by pro tento platilo to co píšeš: "tieto veci mavaju takmer vzdy pribalene nieco v sebe", pokud je pravda to, co píšeš, můžeš mi napsat co konkrétně za malware je v tom torrentu a jak se projevuje?
Další věc co tam je KMS_VL, to je nástroj na aktivaci od abbodiho, ten se dá ověřit a existují k němu zdrojový kód.
Pokud Fallon odkazoval na toto, tak jako vhodnou možnost to nepovažuju a rozhodně bych takovou možnost nedoporučil.
Podle mě ale ani není pravda to, co píšeš: "tieto veci mavaju takmer vzdy pribalene nieco v sebe"
Nemají. A další věc je ta, proč je řešit, když je možné zvolit možnost, která mít v sobě ani nic nemůže.

Podle toho, co píšeš, sice třeba přístup do VLSC máš, já ne, zato se daleko víc vyznám v tom, jak se instaluje Office.
A podle toho, co píšeš, vůbec netušíš jak instalace Office funguje a jaké jsou možnosti instalace.

I ve verzi 2021 se Office oficiálně dodává jako offline instalačka.
Odkaz na Office 2021 Proplus jsem ti dal výše ke stažení přímo z finálního kanálu.
Totožná instalačka je ke stažení na MVS (server MS) pod názvem:
--- Office Professional Plus 2021 (x86 and x64) - DVD (Czech) [ID: 8167] ---
e7bc651e4ef66691b6b39def32428bf8a77acb5d *cs_office_professional_plus_2021_x86_x64_dvd_3f0555b5.iso
To úplně ignoruješ.
Další věc je ta, že si na tento způsob můžeš vytvořit offline instalačku ze souborů přímo z kanálu, dostupné jsou i aktuální spouštěcí exe (se soubory slouží jako offline instalačka, bez souborů jako online)- to neumíš že? Důvod je ten, že ty ofiko instalačky jsou třeba jako teď 5 měsíců staré.
(toto mám v tom seznamu jako čtvrtou možnost s tím, že lze vytvořit instalačku aktuální ručně)
(nejedná se o ODT)

Myslel jsem to trošku jinak než to chápeš, těmi prvními dvěma způsoby jsem myslel instalaci Office pomocí instalátoru (já tak nazývám soubory co jsou v i640.cab), je to prakticky to samé jako to v předchozím odstavci, akorát se to neinstaluje přes exe, ale přes skript a výhodu to má tu, že můžeš nastavit i kanál jaký chceš, nejsi nijak omezován = podle mě nejlepší možnost (když instaluju Office tak vždy tímto způsobem = stáhnu a rozbalím aktuální i640.cab z jakého chci kanálu a spustím pomocí OfficeClickToRun.exe instalaci Office s nastavením jaké chci, v případě potřeby to jde udělat i offline).
(nejedná se o ODT)

To, co ty máš pod setup.exe, mám já pod ODT = Office Deployment Tool, a beru pod tím online i offline instalaci přes ODT.
Jenže pokud chceš instalovat Office, nikdo tě nenutí použít ODT, když nechceš :-D

Nechápu co tu zmiňuješ MSI, to já vůbec neřeším a neberu MSI v úvahu, protože MS přešel na C2R a všechno, co tu popisuju, je C2R. Třeba i ta originální offline instalačka, kterou tu zmiňuju, je C2R.

Co se týče licencování. Všechny Office 2016, 2019, 2021, O365... používají na stejném kanálu totožné soubory = prostě jsou nainstalované totožné soubory, rozdíl je jen v licencování, to lze přepínat... a když jsou nainstalované třeba dvě licencování, použije se to vyšší.

Ty nie si predajca, ze?
Pretoze sa absolutne nevies vzit do koze BFU.
BFU nevie, co je torrent a ked mu to ukazes stiahne si prvy torrent Office, co tam najde a garantujem ti, ze tam bude mat na 99% nieco pribalene.
BFU si nevie kontrolovat CRC, ci obsah torentu a uz vobec nie porovnavat s originalkami, takze ak som na zaciatku tvrdil, ze absolutne nedoporucujem stahovanie Office z torrentu pre bezneho uzivatela tak na tom trvam.
Kedze nie si predajca tak nevies, co dostane zakaznik pri kupe Office v sucasnosti.
Kedysi to boli media, neskor karticky s kodmi, dnes dostanu email.
Office si instaluju cez MS acc, kde sa im spusti online instalacia (pokial si v inak skrytom menu nevyberu inak). Uplne rovnaky postup je ak pouziju office.com. Toto vsetko zapocal MS uz od ver 2010, kde postupne menil navyky uzivatelov. K horsiemu samozrejme.
MS ziadnu offline instlaciu ani neodporuca, len ju umoznuje, ale aj to bude len asi otazka casu, ked zrusia aj ju.
Uz dlhsiu dobu sa hovori, ze 2021 bude mozno posledny klasicky Office a dalej uz bude pokracovat len uspesnejsi O365.
Jedina vynimka, kde este trvala klasika, cize klasicke offline instalatory (v tomto pripade msi) boli neretailovi zakaznici, obsluhovani cez VLSC, kde si MS dlho nedovolil menit im navyky, ale bohuzial od verzie 2019 uz doslo aj na nich a cez VLSC si uz ziadnu offline instalacku nestiahnu.
Debilne ODT a C2R instalatory su vacsinou online nastroje, na offline musis opat volit skrytu moznost v menu, kde sa ti bud vytvori virtualna cdroma po stiahnuti, alebo si ODT vytvori instalacku.
Podla mna to tu zbytocne rozpytvavame, ty si instalujes svoje Office, ja svoje a kazdy mame na to iny nazor.
Podsttane je, ze trvam na svojom prvom vyhlaseni, ze torrent je pre BFU nevhodny az nebezpecny.

Nejsem prodejce.

Umím se vcítit do kůže BFU (viz open source wotok autoit vhodný i pro BFU určený pro instalaci Office způsobem uvedeným jako první).

"garantujem ti, ze tam bude mat na 99% nieco pribalene"
Znovu se tážu, ukaž mi v torrentu, který je dohledatelný na googlu pod tebou uvedeným názvem, jaký malware se v něm nachází a jak se činnost toho malwaru projevuje.
Největší cz/sk torrent tracker je teď skt. Je tam spousta Office torrentů. Ukaž mi v jakých torrentech na skt je malware a jak se činnost toho malwaru projevuje. Podle mě to nebude na 99 % u každého torrentu, můj odhad je ten, že budeš rád, když nějaký malware najdeš.

Mně nemusíš vysvětlovat co umí a neumí BFU.

"takze ak som na zaciatku tvrdil, ze absolutne nedoporucujem stahovanie Office z torrentu pre bezneho uzivatela tak na tom trvam."
Kdyby jsi napsal, že nedoporučuješ BFU stahování Office z torrentu, tak bych tímto směrem na tebe nereagoval, jenže ty jsi použil argumentaci v podobě malwaru. A s tím malwarem je to jinak než uvádíš. Další věc je ta, proč jsi místo toho nenabídl lepší možnosti, místo toho jsi začal řešit argument malware v torrentu.

Je mi jedno co dostane nebo nedostane zákazník po koupi Office, podle tvého popisu dostane to exe, které jsem tu už popisoval, které se používá bez dalších souborů instalačky Office jako online instalačka, se soubory jako offline instalačka. I ty exe jsou normálně veřejně dostupné. Nechápu proč řešíš nějakého zákazníka MS.

Nějak nechápu, proč řešíš co doporučuje nebo nedoporučuje MS? Nějak nechápu proč tvrdíš, že MS zruší offline instalačku. Nechápu proč řešíš jestli si stáhneš nebo nestáhneš z VLSC offline instalačku.
Dá se stáhnout offline instalačka? Dá. Dá se sestavit offline instalačka? Dá. Existují různé způsoby offline instalce? Existují. Tak co furt řešíš s offline instalačkou.
Online instalace se používá víc, protože je prostě lepší, když je net, tak se rovnou stáhnou aktuální soubory. Při offline instalaci můžou být soubory instalačky staré. Není ale problém s offline instalací.

"Jedina vynimka, kde este trvala klasika, cize klasicke offline instalatory (v tomto pripade msi) boli neretailovi zakaznici, obsluhovani cez VLSC, kde si MS dlho nedovolil menit im navyky, ale bohuzial od verzie 2019 uz doslo aj na nich a cez VLSC si uz ziadnu offline instalacku nestiahnu."
Když něco náhodou offiko neexistuje, jako třeba VL exe pro online/ofline instalaci, tak to jde řešit tím mým způsobem, prostě přímou online/offline instalací přes i640.cab, tam nejsi nijak omezován. Kdybys chápal to, věřím, že bys tu neřešil to, co teď řešíš :-)
... navíc změna licencování je jeden příkaz na instalaci VL licence, jeden příkaz na odinstalaci retail licence...

"Debilne ODT a C2R instalatory su vacsinou online nastroje, na offline musis opat volit skrytu moznost v menu, kde sa ti bud vytvori virtualna cdroma po stiahnuti, alebo si ODT vytvori instalacku."
Pokud se řeší způsob online a offline, tak nejpodstatnější na tom je parametr baseurl (tam, kde se nachází soubory instalačky Office) poslaný na OfficeClickToRun.exe, ten bere url (online instalace) i lokální cestu (offline instalace) - chápeš toto, co píšu? Nikdo tě nenutí používat co nechceš, já instaluju Office přímo spuštěním OfficeClickToRun.exe s parametry, tobě se nelíbí ani to? Můžu vědět proč?

"Podla mna to tu zbytocne rozpytvavame, ty si instalujes svoje Office, ja svoje a kazdy mame na to iny nazor."
Ono to vypadá docela složitě, jenže když to člověk pochopí, ten základ je triviální...

"torrent je pre BFU nevhodny az nebezpecny."
S tímto klidně souhlasím :-)