Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekdo sleduje muj pocitac,jak zjistit kdo to je?

Zdravim uz asi 14 dni mi trva muj problem...nekdo zkratka sleduje to co delam na pocitaci dle meho je pripojeny bud na pc nebo na TV a sleduje co delam.Obcas se mi sama hybne mys a celkove v dobe kdy je pripojenej pocitac pracuje extremne pomalu,pada mi net s hlaskou o spatnem DNS,zmene gateway ci zmene IP adresy.Jsem si jisty ze tu nekoho mam.Vse zacalo od doby co jsem dostal od kamarada toto https://www.glitel.sk/data/GP-7420/GP-7420_navo... ... kdyz tu nekoho mam je to extremne pomaly,pada to a kontrolka blika cervene..mam podezreni ze se mi onen dobrak ktery mi to dal pripojuje na pocitac,ve tomu nasvedcuje.Je mozne pres toto zarizeni vzdalene (500 metru) se pripojovat na muj pocitac ? vypis z CMD.V Pondeli s tim chci jit na policii ale radsi bych si to vyresil sam.Je mozne nejak vystopovat kdo se ke me pripojuje ? Zacinam z toho silet uz ani nelezu na pocitac...dekuju. https://ibb.co/ZMKrHMH

Jestli je infikovane PC tak ho prozatim nepouzivej (odpoj ho od site) a podivej se do tveho routeru.
V ruteru by jsi mel videt, jestli je nekdo jiny pripojen (IP/MAC adresy). Take bych ti doporucil zmenit hesli Wi-FI.
Jake sitove prvky mas na router pripojene ? Mas doma treba NAS, nebo se pripojuji jen TV, PC notebook etc ?

To je bohuzel nevim...v nedeli prijde bratr ten to ma na starosti tak se kouknem tedy na vypis a bude doufam uz jasno...dekuju mockrat za radu si prvni ( napsal sem na 3 poradny) kdo nema touhu me urazet ale pomoc.Jeste jednou mockrat dekuju ! Jestli mam NAS nevim,zeptam se,ale rozhodne tu je pripojeny jeste TV,moje PC a notebook.

Zacalo to zase jet pomalu napsalo to problem s gateway a IP adresou vypadl net a mel sem tu ctvrtyho pripojenyho ted ho tu nemam a ve zase jede uplne v normalu.Je to jasny myslel sem si to ted jak muzu dokazat kdo to dela ? To opravdu musim jit na policii ?

Heslo je velmi silne...je to 15 mistny kod cisla a pismenka velka i mala...generovany kod.Takze bud je to v adapteru nebo mi to dela spravce site.Pochybuju ze nulu jako ja hackne a kontrolune nejaky Rusky hacker ci co...nema duvod jsem na mizine a nezajimavej clovek.

1) vem a zahod ten powerline adapter, z tech silenych RTT casu a popisu situace je videt ze to nefunguje
2) uz plocha vypada silene, nechci videt jak je zahnojeny "zbytek" PC, vidim minimalne dva antiviry, hry jsou legal nebo s crackem?
3) kup si novou podlozku/mys
4) krabicka u televize vazne neni router
5) policii tim opravdu obezovat nemusis

další co kopíruje dotaz na několik poraden a vůbec mu to není hloupé.

ten tvůj powerline adaptér údajně šíří i wifi - to má význam jen pro souseda za zdí, protože to nemá ani externí anténu. jinak si myslím, že jde o pomalejší noname model, který má svůj podíl na odezvě tvého pc na síti.
pro jistotu: máš u sebe pár těch adaptérů, jeden zapojený z tvého routeru, z druhého vede kabel do pc?

přílaz "net share" ti neřekl nic nového, užitečnější by bylo rozkliknout: tento pc - spravovat - sdílené položky
druhý výpis dává větší smysl ve tvaru: "net localgroup administrators"

stěžuješ si na chyby v konfiguraci tcp/ip, ale výpis jsi tu nedal (ipconfig -all), kontrola proxy taky nic, kontrola prohlížeče událostí na změnu nastavení tcpip taky ne.
cvičně si můžeš dát výpis: "tracert www.seznam.cz", jestli jde spojení od tebe normální cestou.
přitom ty hlášky o změně dns/gateway můžou znamenat výpadky spojení těch pofiderních powerline, že nevidí na tvůj router.

aby na tebe mohl být někdo připojený, musel by znát tvé přihlášení (jméno a heslo do windows, navíc to jde změnit). nebo by ti musel nainstalovat nějaký program pro vzdálený přístup a ten by viditelně běžel v paměti.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

no jestli myslíš, že ti to policie nastaví správně, zkusit to můžeš.

ta mac adresa může být úplně vymyšlená, nepatří žádnému výrobci.
zkusil jsi změnit heslo na wifi u routeru? odpojily se cizí krámy?
jestli má ten powerline wifi, vypnul jsi ji?

signál powerline po rozvodu 230v by se neměl šířit mezi sousedy, jenže to platilo pro staré indukční elektroměry. dnes používané digitální elektroměry už nemusí být překážkou pro šíření - kdyby měl soused třetí adaptér.
to však nevysvětluje, proč by se ti kdokoliv i ze stejné sítě měl dostat až na počítač. máš nainstalovaný nějaký sw pro vzdálený přístup a máš ho pod kontrolou?

pohyb myši může být způsobený třeba špatnou podložkou (rastrovým vzorem), nebo rušením bezdrátové myši mobilem, nebo druhou myší stejného výrobce poblíž.