Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypl se pocitac a nejde zapnout

Ahoj, takze se mi vypl pri praci pocitac a uz se tlacitkem nerozjel, otevrel jsem case a jen jsem se na to dival a po chvilce se sam zapl, pak sel zapinat tlacitkem a po zapnuti se sam asi 3x sam zapl a vypl. Ted zase nejde zapnout, cim to muze byt? diky

V prvním případě se ihned vypnul? Bez "varování"? Žádná modrá obrazovka, nebo zamrzání?
- Zkontroloval bych přívod 230V. Vím, že to zní jako "je v autě benzín?, když nejede..." ale špatný kontakt dělá divy.
- Zůstalo jen u toho dívání, nebo jsme zkusili pohýbat drátkama apod.?

kondiky ? co to je? nejake ty odpurky? hybal jsem s kabelama od vypinace ale ten pc se zapl zrovna kdyz jsem s tim nic nedelal, zajimave je ze od te doby jel 14 dni az do ted, dal jsem na hdd vetsi mnozstvi dat, nemohlo se to stat tim? Prach z cpu jsem uz vysal a nic, prehratim to taky nebude, vypinal se i kdyz byl studeny. Pred vypnutim tam nebyla zadna obrazovka. Vetrak se tocil.

prehodim tam pak zdroj za jiny a uvidim , ted tyden nebudu doma tak se na ty kombiky podivam az prijedu, tim hard diskem to byt nemuze? poprve se mi to vyplo kdyz jsem tam zapojil druhy hard disk ktery byl ale nejak spatny, tim se to poprve restartovalo a pak uz to delalo i s puvodnim

tak jsem z toho vytahl ten stary zdroj a prostrikal ho sprejem na prach, pak jsem ho dal zpatky a nejde to zapnout , na zakladni desce se poprve rozblikalo zelene svetylko ktere pretim svitilo + slabe to cvaka spolu s blikanim jak kdyz tikaji hodiny, co s tim aby to zas svitilo(myslim ze kdyz bude svitit tak je sance ze to pujde zapnout)?

PS:Taky jsem tam zkusil jiny zdroj ( v dobe kdy jsem vcera psal ze to jede s tim aktualnim) s tim zdrojem se zapinal windows vista ale pred najetim na uvodni obrazovku se to seklo a byla cerna obrazovka ,mohlo to byt tim ze ma min wattu nez ten co tam byl?

Ty jsi se snad zbláznil, stříkat sprejem na prach do zaprášeného zdroje! To se nediv...
A s tím výkonem zdrojů se nedá jednoznačně odpovědět. Záleží na tom, jaký je výkon zdroje a kolik ten konkrétní počíač potřebuje. Obecně lze ale říct, že když je zdroj v pořádku, tak krátkodobě snese nějaké to přetížení.

To je o strach poradit, nediv se, že se k tomu nikdo nemá.
Těch 250W - záleží na tom, jaká je to konfigurace počítače (typ desky, procesoru, jaký/jaké pevné disky, operační paměť, grafická karta atd.). Obecně je to ale v dnešní době na dnešní počítače málo. Jestli jsi tam měl předtím 350W zdroj, tak je to málo skoro určitě.
-Vyčistit počítač stlačeným vzduchem (vyfoukat, pikslu máš).
-Zkontrolovat správné zapojení všech komponent (zvlášť jestli jsi přehazoval zdroje, hnout se mohlo cokoli)
-Zaručeně dostačující zdroj. V závislosti na konfiguraci počítače aspoň těch původních 350W.
-Vše správně zapojit.
-A pak se uvidí.
-Nejlépe nechat to na místě prohlédnout odborníkem.

tak je tu dalsi problem, jak to nespustilo vistu to nebylo tim zdrojem protoze ted to s puvodnim zdrojem dela uplne to stejne, bezi tam carky na uvodnim logu a nic, delal jsem i opravu z dvd visty , nic to neopravilo. Taky je divne ze po nacteni z dvd jsem cekal asi 10 min nez se vubec objevila nejaka nabidka na kterou se dalo kliknout a po kazdem kliknuti to taky 3min trvalo ( hledani oprav a opravovani trvalo asi 1,30hodiny a to to nic nespravilo). zda se teda ze problem je v hard disku? mam ho preinstalovat?