Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení herní sestavy

Vzhledem ke konečnému poklesu cen grafik a velkým slevám na alze jsem se rozhodl pořídit si nový herní PC. Pár dnů jsem studoval, z jakých komponent to poskládat a nakonec jsem do košíku naházel tohle. Prosím o zhodnocení.
https://www.alza.cz/kod/SAS011p3;UE314gx85v2;CT255x3;BD740h23;EGr6900xg2;ACb550tgmpw;FP957k1b1;CB321p4;DP085c2

Bude to fungovat?
Staršího Ryzena jsem tam dal proto, že plánuju hrát ve 4K kde už CPU nehraje takovou roli, navíc dle zkušeností spousty lidí je výkon tohoto více než dostatečný.

ST2000DM008: desktopové barracudy jsou nic moc a disk se smr bych pro každodenní použivání nebral.

v dnešní době s nestíhajícími a nefunkčními dodávkami šidil i samsung na vlastních součástkách a osazoval paměti s poloviční rychlostí.
všechni výrobci nvme mají problémy, ale prodávat pod stejným označením jakousi lite verzi není slušné.

v této ceně snad kc2500 (i když výrobce je proslulý podvodník), wd750, sx8200, crucial p5.

Ten chladič je dost předimenzovaný, mě by se víc zamlouvala kombinace 5800x a třeba levnějšího chladiče.
Tu baracudu když vypustis muzes koupit kdykoliv,.procesor se mění hůř.
Zvážil bych SSD adata S50 lite.

Jinak dobré. Škoda těch paměti, šly nahoru a 3600/4000 mhz se slušným CAS jsou drahé.