Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Czc konfigurovatelné PC OFFICE - Ryzen 5 5650GE

Dobrý den, chci se zeptat jestli tento pc bude bez problemu zvladat 2 obrazovky. Na jedné jsou spuštěny live kamery (8) přes app IVMS 4200, další program který jede bez přestávky je sklad odpadů od společnosti inisoft společne s kameramy jsou tyto programy spuštěny 9 hodin deně. A do toho je pouštěn google chrome (youtube,email apod.) spolecne s microsoft word, excel popripade fotky videa....... CZC konfigurovatelné PC OFFICE - Ryzen 5 5650GE s konfigurací bez přidané grafické karty, operační paměť : Corsair Value Select 4GB DDR4 2133 CL15 , SSD disk: Samsung 870 EVO, 2,5" - 500GB, bez HDD disku, M.2 - 1TB
Samsung SSD 980, 1TB M.2 , windows 11 pro bez softwaru. Primárně mi jde o to aby všechny tyto činosti stíhal bez problému cca 3-5 let bez nutnosti velké investice nebo by jste mi doporučili jinou volbu. Raději si něco připlatím než být rozhořčen ze špatného výběru děkuju. A ještě otázečka chápu dobře že tento model nemá cd-dvd ram ? Jelikož pro mě je to naprosto zbytečné a raději bych si nepřiplácel za soucastky které nevyužiji. Doufám že jako lajk jsem to napsal srozumitelně ještě jednou díky.

ryzen ge by mela byt dobra volba.
tech pametovych modulu mas kolik - nejmin 2, klidne 4? a maji nizky takt, deska urcite s ge umi vic.

ssd 870 je qlc cili nebrat.
m.2 980 obycejny bez 'pro' je dramless, skoro skoda penez. na system nevhodne, jako skladiste dat treba.

dvd uz delsi dobu neni treba.

U grafiky integrované na desce jsi omezen konektory k monitorům, typicky to má 1x dvi 1x hdmi 1x DP ale ten tato deska DP nemá jestli vidím dobře. Pokud už monitory nemáš volil bych DP a HDMI = jinou desku pokud nechceš grafiku.

https://www.asus.com/cz/Motherboards-Components/Motherboards/TUF-Gaming/TUF-B450M-PRO-GAMING/

Obecně se mi nabídka nelíbí. Srajda v základu za 14, nabízet 4giga je ostuda i u repasu, první v nabídce kingston A400....

Kamery budou i nahrávat ?

verze Windows X Home bude stačit ? Nebude to v podnikové síti ?

Tady je první nejbližší s hdmi a dp
https://www.czc.cz/hal3000-elitework-amd-221-cerna_2/338083/produkt

existuje rozdvojka dvi-hdmi, tím by mělo jít omezení desky obejít a mohl bys zapojit oba monitory pokud nemají nějaké vyšší rozlišení.

mě se ta konfigurovatelná sestava nelíbí.

pokud máš ostatní pc ve firmě s windows pro a používáš například doménu nebo nějaké přihlašování k serveru a máš to propojené sítí měl bys mít i na tomto windows pro.

na desce je hdmi a DP podívej se na monitory jestli nemají i něco jiného než hdmi. jinak jeden nepřipojíš.
chladič fera není pro certifikovaný pro tento socket, https://www.czc.cz/silentiumpc-fortis-5/334727/produkt
průhledná skříň do práce ? aby to někdo vykopl ? leda jako kontrola jestli to nekdo nevycoroval
https://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt
nvme přidej 4piva
https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s11-pro-m-2-512gb/252273/produkt
nemáš windows

ještě bych si zjistil požadavky toho kamerřového systému dotazem na výrobce jestli to utáhne integrovaná grafika, případně co doporučuje. nebo pokud už to někde máš tak uvidíš.
to amd má lepší grafiku v sobě,
¨
tohle je podle mě rozumnější než konfigurovatelný czc

Dobře tedy dám na Vás jinak ano kamery i nahravají a problém se stávajcím Pc který je tedy 5 let starý all in one hp.pavilon i3 s grafikou na zakladni desce 630 dřívéjší pořizovací cena něco pod 20k doufam ze to rikam spravne, je že cpu je na 100% a v důsledku čekám např 10 sec než se přepne program nebo otevře formulář na vyplnění příjemky. Po vypnutí kamerového systému v normálním provozu což není nic náročného cpu okolo 30 % jinak pamět a disk měli hodnoty v pořádku 0-5%.

Po vypnutí kamerového systému v normálním provozu což není nic náročného cpu okolo 30 %

To se právě asi pleteš, to dekódování probíhá buď přes CPU nebo přes samostatnou grafiku. A protože máš 8 plných signálů (jedno že to pak zmenší na jeden monitor) není to zas tak úplně rychlé a žere to dost procesorového času.
Grafika je na to specializovaná, ta to přeloupe mnohem rychleji.

Nevím jak moc jsem té tabulce porozuměl, možná mě někdo opraví.

Podle mě by bylo nevhodnější koupit grafiku 1050Ti která podle tabulky zaručí dekodovaní přes GPU.

A je dokonce pravděpodobné, že by stačilo jen tuto grafiku dát do toho starého pavilion. Nemáš možnost to nějak vyzkoušet ?

Na nahrávání by byl dobrý vyhrazený klasický disk https://www.alza.cz//seagate-ironwolf-4tb-cmr-d4494396.htm?kampan=adw1_komponenty_pla_all_obecna-css_disky-interni-hdd_c_1003717___FP995u6d_414817402760_~92896240735~&gclid=EAIaIQobChMIs4-XvNzg9gIVcYxoCR2MMgkOEAQYAyABEgJmB_D_BwE

Ahoj omlouvám se, byl sem na brigádě co měla být na tři hodiny a trvala hodin osum. Tak sem šel svlazit hrdlo a sem jen na mobilu.

K tomu návrhu co jsi poslal z czc (Intel 12400 atd,) bych vyměnil SSD za adata z mojeho odkazu. Skříň průhledná je podle.me.do práce zbytečná ale jak chceš. Pokud se na PC nenahravaji data do pc tak to tak stačí.

Podle tabulky co.jsi poslal dekódování osmi kamer dá procesoru zabrat a je výhodnější přes grafickou kartu.
Zvolil bych https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1650-gamingpro-4gb-gddr6_2/308327/produkt
(Stačila by 1050 ale v.czc nemají slušnou,).

Pokud to koupíš bez grafiky bude to zbytečně brzdene. Díky.lepsimu CPU to nebude taková katastrofa ale stejně.

Pořád je možnost oživit starý PC koupením že grafiky.