Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak stahovat z iVysílání

Zdravím! Čím teď stahujete z webu České televize? Dříve jsem na to používal GUI verzi YouTube-DL, stahovalo to krásně i se skrytými titulky. Ale od doby, co změnili stránky ČT (listopad nebo prosinec 2021), už to nefunguje (píše to error).

Má někdo jiný program? Díky za odpovědi!

S editací po změně: Zapomněl jsem dát odkaz pro video pro rychlejší nalezení. Takže např. zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12459604877-vzestup-civilizace/219382566740001/.

loading...

Tak to vůbec. Když překopíruji soubor youtube-dl-gui.exe, tak to píše: „Chyba

Uvedený modul nebyl nalezen. LoadLibrary(pythondll) failed“

A když překopíruji soubor yt-dlp.cmd, tak to nedělá vůbec nic. Zkoušel jsem i změnit názvy a dopsat příponu souboru, ale stejně nic. Ty složky obsahují úplně jiné soubory: youtube-dl-gui je tady https://github.com/MrS0M30n3/youtube-dl-gui a yt-dlp je tady https://github.com/yt-dlp/yt-dlp. Možná, že když by se překopíroval konkrétní soubor (ve kterém je přímo stahování z ČT), tak by to třeba šlo. Ale vůbec netuším, který to je.

S údivem jsem zjistil, že na Githubu má jenom grafické rozhraní 54 stránek nalezených výsledků (https://github.com/search?q=youtube-dl-gui), tj. „539 repository results“. Vůbec jsem netušil, že je těch odnoží tolik. Takže když se tím někdo prohrabe, zřejmě to bude stahovat všechno na světě. Zatím jsem zjistil, že hned třetí výsledek (https://github.com/jely2002/youtube-dl-gui) vypadá vzhledově úplně jinak než ten, který jsem používal, ale Českou televizi stahuje, pokud video nemá ochranu DRM. Kterou má dle mých zkušeností asi třetina zahraničních filmů a seriálů.

Titulky by měl (ještě jsem to nezkoušel, ale v nastavení to je uvedeno, takže asi jo) stahovat https://github.com/jely2002/youtube-dl-gui a taky má grafické rozhraní. Ale neumí stahovat videa ze stránek ČT s DRM, píše to: „Error! This video is DRM protected.“ Grafické rozhraní má taky https://github.com/murrty/youtube-dl-gui, podle nastavení umí i skryté titulky. Teď akorát ho zkouším.

FreeRapid Downloader Českou televizi stahuje, ale nikoliv videa s DRM, píše to: „CHYBA - Failed to parse playlist“

Dříve jsem ho taky používal. Pak ho nějak přestali aktualizovat a stahování různých webů postupně přestávalo fungovat. Takže mě ani nenapadlo ho zkusit. Z jejich stránek program ale stáhnout nejde (https://wordrider.net/freerapid/download.htm), nefunguje dokonce ani mirror. Musel jsem to stáhnout odjinud (ze Slunečnice). Naštěstí šly stáhnout aspoň pluginy, protože ty v aplikaci nejsou a stahují se zvlášť.

Českou televizi to stahuje, ale taky ne videa s ochranou DRM. Ta to sice stáhne, ale jsou absolutně nefunkční, zvuk téměř žádný a na obraze nejde poznat nic, jenom barevné čáry nahoře na obrazovce a jinak zelená obrazovka (přikládám screen staženého videa s Gordonem Ramsaym). (Např. video zde dostupné až do 6. 4.: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13887346051-objevovani-chuti-s-gordonem-ramsaym/221382572170007/.) Ale naštěstí ochranu DRM má jenom minimum videí, takže aspoň něco.

Když to pouštím opakovaně, tak to vypadá vždycky jinak. Jak to opakovaně posouvám dopředu dozadu, tak ty čáry si tam lítají, jak chtějí. To video tam bude, ale je nějaké zakódované.

Off topic: Jak to děláš, že nahraješ ten obrázek přímo do stránky? Mně to jde jenom obrázek přiložit, ale nezobrazí se, je třeba jej rozkliknout.

Zrovna minulý týden jsem to řešil a našel jsem fork youtube-dl (ostatně když si přečtete buggs and issues (dáte hledat ceska televize) je tam na něj odkaz). Jmenuje se yt-dlp https://github.com/yt-dlp/yt-dlp vypadá, že se používá a funguje úplně stejně, výstup terminálu windows je stejně barevný jako v youtube-dl v linuxu (ve windows byl youtube-dl bílý), ale barvičky bych oželel, hlavně že stahuje. K tomu konečně fungující ctrl+v (to vkládání byla blbárna a dělat na to dávkový soubor taky) na příkazovém řádku windows10.

Řekové jsou bohužel už nedostupní, ale zkouším římany a ti fungují.

Jinak jsem podobné věci už dlouho řešit nemusel, nahrávání z televize funguje celkem spolehlivě, takže spíš když zjistim zpětně, že jsem něco chtěl (tady to byl případ, že se známý mihnul ve zprávách, tak jsem si to chtěl stáhnout).

Pravda to nemá. Ale zrovna tohle je tak jednoduché, že ho ani nepotřebuje. Spíš mi vadí, že jsem nenašel linuxovou verzi (vypadá to, že bych si ji musel sám zkompilovat).
V linuxu ho mám v path, takže stačí napsat youtube-dl a dát ctrl+shift+v pro vložení zkopírovaného odkazu. Do příkazového řádku se dostanu klávesou F9 v double commanderu, a ten příkaz najdu v historii (oproti windowsu si příkazový řádek v linuxu pamatuje historii i po ukončení). Ve windowsu se mi nechtělo proměnnou path prodlužovat, takže spouštím youtube-dl a nově i yt-dlp z jeho složky (opět klávesa F9 když v ní jsem v DC), je to trochu hloupé míchat program a jeho data, ale prostě to tak dělám. Na tom příkazovém řádku je nejproblematičtější to, kam se soubory uloží (uloží se do aktuální složky, což se třeba v linuxu pro nezkušeného uživatele dost blbě hledá), naštěstí DC spustí příkazový řádek právě v aktuální složce. To že ve windows10 už normálně funguje ctrl+v velmi zjednodušuje situaci (vkládání textu ze schránky na příkazový řádek bývalo dost těžkopádné), ještě by to chtělo paměť příkazů.
Já přecejenom jsem zvyklý příkazový řádek používat (i když hlavně v matlabu, ono je daleko rychlejší a přesnější napsat třeba set(gca,'xlim',[0 1]) než se o totéž pokoušet s použitím myši), takže napsání (nebo vybrání z historie) jednoho slova a přikopírování odkazu k němu považuju za jednoduché.

Předtím jsem používal ytd od pepáka (pepak.net), ten měl grafické rozhraní, které jsem využíval (mj. monitorovalo schránku, takže odpadalo ruční vkládání odkazů), ale ten už dávno hodil flintu do žita.

Pepák to už neudržuje, ale místo něj to rozjel nějaký Ivoš (https://github.com/ibv/YTD/). Poslední verzi dělal před 8 dny (24. 3.) a řešil tam právě Českou televizi. Ale mně to nějak nefunguje, když jsem to stáhnul, tak to vzhledově vypadá jinak než na obrázku, je to jenom v angličtině a nestahuje to vůbec nic:

Access violation.

Press OK to ignore and risk data corruption. Press Abort to kill the program.

A nefunguje ani OK, ani Abort.