Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zprovoznit aplikaci Palmknihy na PC?

Prosím zkušené o rady. Jak zprovoznit aplikaci Palmknihy na PC?
Potřebuji na PC s Windows 10 zprovoznit aplikaci Palmknihy: e-knihy, čtení, nákup, půjčování (získáno z Google Play). https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.albatrosmedia.palmknihy
Je mi jasné, že nutností bude Android systém. Jaké jsou možnosti řešení? Co a proč doporučíte?
Je šance na praktické zobrazení textu v celé šířce displeje?
Děkuji.

Pod Windows 10:
Vybrána kniha.
Pod obrázkem obálky kliknuto na modrý text "Číst ukázku".
Po otevření knihy je text uprostřed obrazovky. Nikde nevidím možnost roztahnout text na celou šířku monitoru. Vidím to jako např. levý bílý okraj 10 cm, pole textu šíře 20 cm, pravý bílý okraj 10 cm. Prakticky nechci vidět ty okraje. Chci text v plné šířce displeje.

Na chytrém Android mobilu se to pravděpodobně načte tak jak požaduji.
Jenže jak toho dosáhnout pod Windows?

To ale platí pouze pro ty, kteří konkrétní e-knihu zakoupili.

Výchozí situace je jiná.
Z informací od pracovníků Palmknihy jsem pochopil, že e-knihy vypůjčené přes městskou knihovnu vůbec nelze stahovat. Oni by nad tou konkrétní e-knihou ztratili kontrolu a lidé by to mohli nekontrolovaně šířit dále.
Proto dávají k dispozici pouze aplikaci Palmknihy (pro Android), která je údajně jedinou možností čtení dočasně vypůjčených knih. Logicky to vede k tomu co poisuji výše. Rozeběhnout to na PC pod Windows 10, nejsíše s nutností emulátoru Android.

Ano, zkusil jsem to a prověřil. Bez požadovaného výsledku.

Jsem přihlášen v účtu té čtenářky a vidím:
Přehled výpůjček
Kniha - název Datum vypůjčení Datum vrácení Stav = VYPŮJČENO

Po rozkliknutí odkazu konkrétní již vypůjčené knihy to píše "Číst ukázku" a "Stáhněte si ukázku ZDARMA". Celou knihu opravdu nelze stáhnout (důvody jsem popsal výše).

Stažení by mělo být možné pouze po zakoupení knihy, nikoli při pouhém vypůjčení.

Děkuji za tip na MUMU. Vyzkouším to.

Ještě doplňující informace z toho co vím.

Poskytovatel uvolnil e-knihu v rámci řádné výpůjčky přes místní kamennou knihovnu (výpůjční doba standardní - měsíc). Poté se kniha vymaže ze čtenářského konta, tzv. se jim vrátí.
Vysvětluju to protože není pro takto dočasně získanou e-knihu serverem Palmknihy použitelná možnost "čtečky" Sony reader, či jak to tam popisují (to je Win aplikace pro běžné zobrazení PDF řádně zakoupených titulů, nikoli pro dočasné výpůjčky). To je analogie k Sumatra PDF nebo Acrobar Reader.

Cílový uživatel je ležící pacient. Zdravotní možnosti a z toho plynoucí schopnosti má značně omezené. Společným úsilím jsme došli k tomu, že vše musím zautomatizovat přes vytvořené skripty.

Co se zobrazení knihy týká, tak nutností je ekvivalent celoobrazovkového zobrazení pouhého textu roztaženého na celou šířku obrazovky. K textu se paralelně bude pouštět audiokniha, kterou bude poslouchat společně se sledováním textu. Text se bude automaticky posouvat konstantní rychlostí s tím, že bude možnost rychlostní změny dle potřeby.
Věřím, že to dotáhnu do zdárného a použitelného výsledku.

Do začátku pravděpodobně potřebuji Android systém a na něm běžící aplikaci Palmknihy. To vše běžící "uvnitř" Windows 10, abych mohl být nápomocný vzdáleně přes TeamViewer. Android je pro mne dost okrajová záležitost, tak se obracím s prosbou o pomoc na zkušenější...

Chápu dobře, že bude nutné použit emulátor Android? Jinak tu Palmknihy aplikaci těžko pod Windows 10 rozběhnu.
Jaký Android emulátor zvolit, aby ho bylo možné spustit v celoobrazovkovém zobrazení, aniž by byly viditelné pozůstatky na pozadí běžících Windows?

priamo pre win10-win11 máš v microsoft store programy freda,writingFX,jalees epub reader,ebook epub reader,aquile reader,thorium reader....všetky zdarma a vedia čítať pôvodnú verziu epub,aj verzie epub2 a epub3....

Díky. AirDroid neúspěšně vyzkoušen. Po jeho spuštění se nelze přihlásit do uživatelského google účtu. Jsem si na 100 jistý, že přihlašovací údaje v podobě e-mailové adresy a hesla zadávám správně. Přihlašovací údaje byly úspěšně použity na dalších dvou zařízeních. Tipuju to na příčinu, že AirDroid nekomunikuje do internetu.

Ještě alternativně a neúspěšně vyzkoušeno přes webovou aplikaci...
https://www.airdroid.com/download/airdroid-personal/
http://web.airdroid.com/?lang=en
Neúspěšný výsledek stejný - The email and password combination is incorrect.

Rychlým úsudkem činím závěr, že s AirDroid nemá smysl ztácet čas.

Aha, už asi začínám chápat. Oni vyžadují abych měl AirDroid účet, nikoli Google účet. Při založení účtu se jim to sekne v podobě bílého rotujícího kolečka v zeleném poli. Chci zkusit jiný emulátor. Pokud to dobře chápu, tak protože nemám v držení mobil té paní, tak je Airdroid Cast k ničemu.

Hlásím částečný úspěch.

Nainstalován MuMuInstaller_1.3.0.2_gw-offline-x86_all_1636101141.exe
V MuMu Player jsem zprovoznil čtečku eReading. Podařilo se knihu úspěšně načíst do čtečky.

Ještě mne čeká vyřešit následující... tak prosím o rady:
1) Androidí MuMu Player značně zatěžuje HW počítače. Ventilátor jede na maximální otáčky. Takhle to nemůžu nechat. Jaký další Android emulátor mi doporučíte pro Windows 10?
2) Lze v Androidu nějak po vzoru blokátorů reklamy (AdBlock), které umožňují blokovat uživatelem vybrané části stránky/obrazovky dočasně skrýt například horní pevné menu zobrazující intenzitu wi-fi signálu a čas?