Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Powerbanka nenabijí notebook

Zdravím prosím o pomoc

mám tuto powerbanku
https://www.best-power.cz/powerbanky-30-000-mah-a-vice/notebook-powerbank-smartech-ii-qc3-0-40000mah/

a tento notebook s win 10
HP Pavilion x360 15-er0004nc

powerbanka nenabijí ani přes USBC(v biosu povoleno) ani přes "jack" na normální zdířku jak se nabijí. Bios jsem tak nějak prošel ale nic jsem nenašel. Co stím?

Děkuji

(volty mám nastavené správně na bance) (tj. 20V)

Řešení:

Pozadavky:

Must support USB PD (Power Delivery) 3.
Must output 45W or higher.
Must support either 15V 3A or 20V 2.25A. A may be higher if it’s more than 45W.

Bojim se, ze ten DC na tve powerbance je jen jack, bez komunikace, na kterem si muzes nastavit vystupni napeti.
Chtelo by to powerbanku s USB C s podporou PD 3.0

Ideálně kontaktovat servis HP a zeptat se, co ti doporučí

me rekli že pres usb c to nejni uplne na to abych na tom pracoval a zaroven nabijel u ty powerbanky co jsem sem dával, ted jsem volal do jednoho servisu tak uvidím ale asi nejni uplne nejaka oficiální powerbanka od hp mi řekli, ale jeste se zeptaj

Já mám opačný problém, mě powerbanka notebook nabíjí, ale při 5V/1,4A (z nějakého důvodu si víc nevezme, i když powerbanka by měla dát 3A) je to spíš zpomalení vybíjení, než nějaké nabíjení (přesto windows říká, že baterie se nabíjí a přitom ubývají procenta). Musel bych nechat notebook vypnutý a přes noc, pak se dostanu na plné nabití.
Ovšem to je powerbanka, která nic takového (power delivery) umět nemá a je spíš div, že se od ní (a prakticky od jakéhokoliv USB zdroje) ten notebook nechá "nabíjet". Mám jen samé "obyčejné" powerbanky.

Při pohledu na specifikace asi vidím možný problém. Výstupní napětí jsou 5/9/12 a notebook si chce říkat o 20, které nedostane. To by vysvětlovalo problém pokud by šlo o USB-C. Ale u toho DC-OUT konektoru, tam je snad nějaký jiný způsob, jak se stanovuje výstupní napětí (a ten je potřeba objevit). A pokud vím, tak HP se vhodnou redukcí braly cokoliv co má 18-20V (nastavoval jsem 19,2, nezkoušel jsem co vydrží, jako třeba u monitoru, kde jsem zjistil, že stačí 15V namísto originál 19), něco v tom smyslu bylo napsané i v manuálu (a bylo to i u pavilion) s tím že důrazně doporučují používat originální napaječe HP (ovšem můj HP je z roku 8 a od té doby se mohlo něco změnit).

Ještě pro zajímavost koukám, a v manuálu https://www.navod-k-obsluze.cz/pdf/preview/66/powerbank-viking-smartech-ii-qc-3-0-40-000mah-seda-65885-locked-navod.pdf je postup pro nastavení napětí. Je potřeba zřejmě nastavit 19V a pak notebook připojit na ten kulatý DC konektor. Na to jak je to zázračný stroj je docela vadou, že 19 (či 20) V nedává i na jiných výstupech.