Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nový wifi router

Zdravím
Potřebuji dát typ na dobrý wifi router "aby uměl vše a stál málo" :-) tento mám Router TL-WR741N ale buď je starý nebo už nestačí nesnese moc připojených wifi zařízení najednou díky

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Jako jo, máš určitě pravdu. Mně to ale stačí, protože se stejně využije jen občas, když sedíme v pergole nebo jsme u bazénu. Na takové to mrknutí se někam na stránky, pouštění Youtube je to v pohodě.
Edit: Jak vidím, tak ten archer stojí taky pár korun, takže je to určitě lepší volba. https://www.smarty.cz/TP-Link-Archer-C6-router-p72641?utm_campaign=Wifi+routery&utm_content=84309&utm_medium=product&utm_source=heureka.cz

Abych doplnil informace tak když je jich moc v jednu dobu připojených tak nějakou vykopne paradoxně většinou mou na telefonu,jak tomu přijdu když to prakticky moje domácí síť v rodinném domě a platím za net já :-| podotýkám že nikdo z osob které tady bydlí poslední dobou je jich tady víc jsou jen uživatelé díky

nic za to nedáš, když se postavíš před ten router a pomalu a důrazně mu řekneš: "já jsem tady vedoucí. oni jsou jen uživatelé". když to nepomůže a router nepozná, že to jsou jen uživatelé, hned ho vyměň.
celkem nechápu kde se k tobě dostal přes 10 let starý krám wr741n. mohlo tě napadnout, že pro barák s mnoha wifilidmi nebude starý totální lowend stačit a že to jsou vyhozené peníze. respektive z něj můžeš udělat leda ap do garáže nebo na zahradu.

archer c6 je z novější generace wifi 11ac. má už 2jádrový procesor takže těch krámů utáhne víc. kolik těžko říct, otestuješ prakticky. i ten už má dobrých 5 let.
firmware umí rozšíření sítě přes onemesh - jejich kompatibilními ap zvětšíš dosah a zároveň trochu rozložíš zátěž. s nimi už to ale nebude stát pár stovek jako lowend.

ještě výkonnější jsou routery s wifi 11ax s 4jádrovým cpu (tplink ax20), podporují i nové zabezpečení wpa3, ale to zas nevyužiješ ty.

tplinky mávají default rozumně nastavenou wifi, tam bych zádrhel neviděl. volí se napevno zabezpečení wpa2 s aes. ještě je možné vybrat šířku pásma, ve svém baráku si nastav 40mhz.

-------
jedna technická: slovo "výkon" tu používám ve smyslu průchodnost, schopnost odbavit více klientů.
vysílací výkon je omezený normou a ve stejných pásmech by měl být stejný. spíš půjde o to, co s ním firmware umí.