Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Telefonní číslo jako součást e-mailové schránky?

Když se chci přihlásit na některou svou e-mailovou schránku na Seznamu, občas se mi zobrazí tahle hláška:
[95052-telcis-jpg]
Zatím odkliknu "Připomenout příště".
Jen se zeptám tady (kdybych se ptal na Seznamu, asi bych se jen na sebe upozornil), jak dlouho mi to asi bude procházet.
Nechci rozdávat své mobilní číslo úplně každému.
Mám mobil s tarifem Twist co jsem ho zdědil po matce a používám ho na takové případy (občas tam pošlu dvě stovky a většinou ho používám, když chci zavolat na neznámé číslo co ho mám jako nepřijaté volání na svém nebo manželčině mobilu), obvykle je na poličce vypnutý, až značnou moc otravovat, zkusím zadat číslo toho mobilu. Jak často asi budou otravovat, když zjistí, že na ten mobil se nedá dovolat a na případné serepesky nikdo neodpoví?
Co když ten mobil ztratím, někdo mi ho čórne, utopím ho v polívce...?
Šlo by se tam přihlásit z pevné linky?
:-(:beer:

Řešení:

V pomínkách Seznamu je "U dříve registrovaných účtů je tato nyní povinná volba na bázi dobrovolnosti, v nastavení Účtu či v Medailonku bude však na absenci záchranného telefonu preventivně upozorňováno."
Moderátor tamtéž píše: "tel. číslo je stále na bázi dobrovolnosti".

Důvodem k neposkytnutí čísla je jednak obava před prodejem těchto čísel třetím subjektům, jak např. dělají tel. společnosti, a dokonce to mají i ve svých podmínkách, ale také obava před zcela všeobecným nadměrným shromažďováním osobních údajů a jejich agregaci, jak se dnes děje mnoha kanály, např. u lékařů a v mnoha různých drobných případech.

Slušný posktovatel si nebude vynucovat mob. kontakt.

Na druhou stranu, pokud uživatel vyhodnotí, že poskytnutí je v zájmu jeho bezpečnosti a není možnost to provést jinak, tak mob. kontakt poskytnout.

Jinak směroplatné jsou podmínky poskytovatele. Co si zamane, to si změnou podmínek vynutí.

Číslo bych neposkytl. Snažil bych se využít jiných alternativ zabezpečení a předejití nechtěnému.
Služby seznamu nevyužívám. I přes masivní uživatelskou základnu, jejich bezpečnostní politika byla dlouhodobě nevalná. Možná na bezpečnosti zapracovali a mob. kontakt vyžadují v rámci další možnosti zabezpečení.

řešíme seniorní paní asi ve tvém věku.
nejspíš si pamatuje jméno mailu, heslo znal jen prohlížeč, paní ani náhodou (minule jsem jí resetoval heslo do windows, které "najisto" znala).

seznam nabízí obnovu hesla k mailu přes zaregistrovaný telefon (paní ani neví jestli má původní, samozřejmě ho jako ty nikam nezadala), přes zadaný druhý mailový účet (kde by ho vzala), přes nápovědnou otázku (psal jsem, že je v tvém věku, nedala ani heslo do windows) a přes bankovní identitu.

doby, že admini freemailu osobně pomohli, identifikovali vlastníka účtu podle jeho mailů, jsou 10 nebo 20 let pryč.
automat seznam (ale podobně asi i další) nabízí tyto možnosti, jinak máš smůlu.

seznam nabízí obnovu hesla k mailu přes..

..a přes bankovní identitu.

Jak to asi probíhá přes tu bankovní identitu?
Jak člověk přes bankovní identitu dokáže že schránka na seznamu je jeho, pokud jméno schránky nemá použité v bankovní identitě?
Věděl by někdo podrobnosti?