Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Telefonní číslo jako součást e-mailové schránky?

Když se chci přihlásit na některou svou e-mailovou schránku na Seznamu, občas se mi zobrazí tahle hláška:
[95052-telcis-jpg]
Zatím odkliknu "Připomenout příště".
Jen se zeptám tady (kdybych se ptal na Seznamu, asi bych se jen na sebe upozornil), jak dlouho mi to asi bude procházet.
Nechci rozdávat své mobilní číslo úplně každému.
Mám mobil s tarifem Twist co jsem ho zdědil po matce a používám ho na takové případy (občas tam pošlu dvě stovky a většinou ho používám, když chci zavolat na neznámé číslo co ho mám jako nepřijaté volání na svém nebo manželčině mobilu), obvykle je na poličce vypnutý, až značnou moc otravovat, zkusím zadat číslo toho mobilu. Jak často asi budou otravovat, když zjistí, že na ten mobil se nedá dovolat a na případné serepesky nikdo neodpoví?
Co když ten mobil ztratím, někdo mi ho čórne, utopím ho v polívce...?
Šlo by se tam přihlásit z pevné linky?
:-(:beer:

Řešení:

V pomínkách Seznamu je "U dříve registrovaných účtů je tato nyní povinná volba na bázi dobrovolnosti, v nastavení Účtu či v Medailonku bude však na absenci záchranného telefonu preventivně upozorňováno."
Moderátor tamtéž píše: "tel. číslo je stále na bázi dobrovolnosti".

Důvodem k neposkytnutí čísla je jednak obava před prodejem těchto čísel třetím subjektům, jak např. dělají tel. společnosti, a dokonce to mají i ve svých podmínkách, ale také obava před zcela všeobecným nadměrným shromažďováním osobních údajů a jejich agregaci, jak se dnes děje mnoha kanály, např. u lékařů a v mnoha různých drobných případech.

milujem blaznov, co sa im to nepaci, chces ZDARMA vyuzivat sluzby seznamu na tvoj zaprdeny mail? Tak akceptuj ich podmienky a zadaj tam cislo. Nechces zadat cislo? Ziaden problem, nezadavaj ho a zrus si ZDARMA schranku na sezname. Cechacek to chce ochcat, klasika. Svet sa v prdel obracia.

Však ono to tak také dopadne. I facebooku jsem ignoroval všechny ty hlášky, že musím zadat číslo bot, domu, kreditky, telefonu, fotku občanky a kdo ví co. Vždy se chvíli tvářil že mě nikam nepustí, pak to zase šlo jakoby se nechumelilo. Po nějaké době jsem přišel na to, že tenhle server je na nic a všech mých cca tucet profilů tam někde hnije. Já na tom jen vydělal, oni mají o jednoho člověka méně na ukazování reklamy.

Svet sa v prdel obracia.

Máš pravdu.
Já si nehodlám tahat debila k počítači, abych se mohl přihlásit a přečíst si pár idiotských mejlů od potrhlé sestřenice. Bankovnictví nevedu, tak ať mi dají pokoj.
Kdo má cosi důležitého na seznamu, ať si pořídí profi seznam účet.
Vy se bez 2f ověření za chvíli ani nevyserete.

V pomínkách Seznamu je "U dříve registrovaných účtů je tato nyní povinná volba na bázi dobrovolnosti, v nastavení Účtu či v Medailonku bude však na absenci záchranného telefonu preventivně upozorňováno."
Moderátor tamtéž píše: "tel. číslo je stále na bázi dobrovolnosti".

Důvodem k neposkytnutí čísla je jednak obava před prodejem těchto čísel třetím subjektům, jak např. dělají tel. společnosti, a dokonce to mají i ve svých podmínkách, ale také obava před zcela všeobecným nadměrným shromažďováním osobních údajů a jejich agregaci, jak se dnes děje mnoha kanály, např. u lékařů a v mnoha různých drobných případech.

Jo občas to na mě taky vyskakuje. Zatím to jde obejít (koukal jsem na to přidané tlačítko, předím se muselo jít oklikou), ale jak dlouho to půjde je otázkou. Proto si začínám mejly ze schánky ukládat pro případ jejího zablokování. A že se z dobrovolnosti stane povinnost je celkem jasné, je jen otázkou jestli to bude za 5 nebo 10 let nebo dřív. Na seznamu mám jednu z nejstarších schránek od roku 2000 ještě starší (99) mám na slovenském centru, jestli teda ještě existuje, myslím že jsem ji nechal umřít. Pokud budou více otravovat, asi se na tu schránku vykašlu, nijak zvlášť na ní nevisím.

No ale teď kam zdrhnout? Je vůbec ještě nějaký poštovní server, který nechce takové zbytečnosti jako číslo kreditky nebo telefonu? Ideálně s koncovkou cz nebo sk ale asi to neni nezbytné, nejsem až takový nacionalista. Už nevím, co to bylo za server, který sliboval registraci bez telefonu, no ale chtěl číslo kreditky - opravdu si myslí, že jsem padlý na hlavu a něco takového někomu dám.

Nechápem tvoje myšlienkové pochody. Nechceš uviesť tel. číslo z obavy, že ho niekto zneužije, ale pritom sa NEBOJÍŠ, že ti niekto nabúra schránku a z nej v tvojom mene bude rozosielať, čo sa mu zachce.
Vôbec nechápeš to, že oni ti na to číslo pošlú SMS s ďalším kódom, aby si mohol do svojej schránky vstúpiť - volá sa to 2FA. To číslo vedia len oni, ak by niekto iný chcel použiť tvoju schránku (ale ty práve ju nechceš použiť, máš vypnutý počítač a pod., príde ti SMS - hneď vieš, že sa niekto pokúša o prienik. Bez toho kódu z SMS sa tam však nedostane a ty potom máš možnosť nabudúce urobiť opatrenia - zmeniť heslo a pod.
A zaujímavé je, že od nich ti NIKTO volať NEBUDE - pretože tie kódy vytvára automaticky poštový server - vygeneruje 4-8 miestný kód generátorom (čím viac pozícií, tým je to bezpečnejšie) - tieto kódy človek nevymýšľa.
To i pri IB (internet bankingu) odmietaš banke dať svoje číslo? Ak áno a predsa vstupuješ do IB - možno niekedy v budúcnosti na to tvrdo doplatíš - bez 2FA overenia ti niekto tvoj účet pekne vybieli.

Slušný posktovatel si nebude vynucovat mob. kontakt.

Na druhou stranu, pokud uživatel vyhodnotí, že poskytnutí je v zájmu jeho bezpečnosti a není možnost to provést jinak, tak mob. kontakt poskytnout.

Jinak směroplatné jsou podmínky poskytovatele. Co si zamane, to si změnou podmínek vynutí.

Číslo bych neposkytl. Snažil bych se využít jiných alternativ zabezpečení a předejití nechtěnému.
Služby seznamu nevyužívám. I přes masivní uživatelskou základnu, jejich bezpečnostní politika byla dlouhodobě nevalná. Možná na bezpečnosti zapracovali a mob. kontakt vyžadují v rámci další možnosti zabezpečení.

řešíme seniorní paní asi ve tvém věku.
nejspíš si pamatuje jméno mailu, heslo znal jen prohlížeč, paní ani náhodou (minule jsem jí resetoval heslo do windows, které "najisto" znala).

seznam nabízí obnovu hesla k mailu přes zaregistrovaný telefon (paní ani neví jestli má původní, samozřejmě ho jako ty nikam nezadala), přes zadaný druhý mailový účet (kde by ho vzala), přes nápovědnou otázku (psal jsem, že je v tvém věku, nedala ani heslo do windows) a přes bankovní identitu.

doby, že admini freemailu osobně pomohli, identifikovali vlastníka účtu podle jeho mailů, jsou 10 nebo 20 let pryč.
automat seznam (ale podobně asi i další) nabízí tyto možnosti, jinak máš smůlu.

seznam nabízí obnovu hesla k mailu přes..

..a přes bankovní identitu.

Jak to asi probíhá přes tu bankovní identitu?
Jak člověk přes bankovní identitu dokáže že schránka na seznamu je jeho, pokud jméno schránky nemá použité v bankovní identitě?
Věděl by někdo podrobnosti?

Mam u Seznamu 2 schranky, na jedne mam normalni cislo tak jako tak dane. V pripade problemu mi poslou aktivacni kod na to cislo, takze to povazuju za vyhodu. Stejne, kdyby si precetli obsah emailu, tak to cislo budou vedet. Teda ho pravdepodobne vi, jen ze slusnosti pozadali. ]:)

Na druhou schranku jsem navesil cislo, ktere jsem zrovna rusil. Ale nemam problem tu schranku kdykoli opustit take, takze, pokud si jednou zacnou vynucovat prihlaseni pres telefon, coz je taky mozne, tak holt ten email skonci.

Jak uz tu nekdo pise, je to proste free sluzba, nelze od toho nic cekat. Delam aspon to, ze vsechny kontakty hazim zaroven do Google a Outlooku, stejne tak si duplikuju dulezite zpravy. Ze by mi zrusili najednou schranky od vice poskytovatelu, se predpokladat neda.

Aha. Úspěšně je ignoruju celé roky. Když už musím pomoci jiným, tak to prostředí mi vždycky přijde na první dojem dost sadomasochistické.

To takhle tlačí na všechny uživatele bezplatných schránek?
Nebo nějak aktivitu uživatele šmírují a teprve pak přitlačí?
Co by se tím přechodem ztratilo a co získalo?

Jsem toho názoru, že mít a poskytovat mobilní číslo není zákonná povinnost. To jen pofidérní ústavy se nás snaží přesvědčit o opaku.

To takhle tlačí na všechny uživatele bezplatných schránek?

Ano. Seznam zije z minulosti. S tim emailem to ale vymyslel skvele, clovek jen tak maila nezmigruje jinam, tudiz ma Seznam stale pocetnou zakladnu, jinak uz davno zkrachoval.