Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit, která komponenta už nezvládá zatížení při hraní.

Ahoj, je nějaké jednoduché řešení jak zjistit, která komponenta zaostává? Jde mi primárně při hraní World of Wacraft. Když nastavím full detaily, a v nějakých lokacích začně být fps drop, tak zda za problémem bude stát CPU či GPU. Snažil jsem se sledovat cpu, ale vždy se to drží kolem 70% zatížení a grafika také. Jestli by nebylo vhodného něco na logování. Nechce se mi kupovat tento rok nová grafická karta, ale zbytek pc by klidně na výměnu byl.

MB - MSI B250M MORTAR
RAM - Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Single Ranked White
GPU - MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
CPU - Intel Core i5-7500
zdroj Seasonic G Series 450W
SSD disk na wow a systém

Rád bych i upgradoval komplet, když by to šlo bez grafické karty a tu ponechat, ale otázka je jestli to má smysl. Nebo bych se prostě kousnul a asi zvládl pustit třeba 15k čistě za grafiku pak k sestavě. Co si o tom myslíte?
Díky a hezký patek zatím :)

Tak tak WoW byl Single Core pak prisel velky patch s prepsanym kodem a grafickym vylepsenim (Pouzili novy Engine), ted uz by mela byt moznost pro ty co maji Windows 10 a vyse povolit DirectX 12 vypocty rozdelit do vice vlaken (vice vlaknove vypocty) od patchu 8.1 tusim.
Jinak u techto her typu WoW server/client jednoznacne CPU.