Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit, která komponenta už nezvládá zatížení při hraní.

Ahoj, je nějaké jednoduché řešení jak zjistit, která komponenta zaostává? Jde mi primárně při hraní World of Wacraft. Když nastavím full detaily, a v nějakých lokacích začně být fps drop, tak zda za problémem bude stát CPU či GPU. Snažil jsem se sledovat cpu, ale vždy se to drží kolem 70% zatížení a grafika také. Jestli by nebylo vhodného něco na logování. Nechce se mi kupovat tento rok nová grafická karta, ale zbytek pc by klidně na výměnu byl.

MB - MSI B250M MORTAR
RAM - Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Single Ranked White
GPU - MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
CPU - Intel Core i5-7500
zdroj Seasonic G Series 450W
SSD disk na wow a systém

Rád bych i upgradoval komplet, když by to šlo bez grafické karty a tu ponechat, ale otázka je jestli to má smysl. Nebo bych se prostě kousnul a asi zvládl pustit třeba 15k čistě za grafiku pak k sestavě. Co si o tom myslíte?
Díky a hezký patek zatím :)

Jo BG mi je fuk, tam klidně mi stačí nižší detaily možná i ten raid, ale už to zamrzí, když teď vypadá docela dobře, ale prostě celkově, nevím no taky bych si troufl říct, že CPU už je dost pozadu, už v tý době když jsem ho bral to nebyl asi žádný zázrak. No netuším.

No zvažuju, že bych to prodal celé tu starou no, jsem nějaký nahlodaný prostě pořídit novou sestavu. Ideálně tichou s nenápadnou case, takže nevím jestli 3060ti s 2větráma je ideal, co jsem vzal kdysi 2070 co mam ve vedlejším pc, tak bohužel to byl nějaký lowend a prostě bzučí, hučí, divně tam drží v tý základní desce, ale už skoro 2 roky jako funguje, ale když se rozjíždí tak to je šílený zvuk, vždycky kvetu, ale to je jedna věc s druhou, bral jsem i case, který má zeshora průduchy a už takové řešení taky nikdy nechci. Člověk se chybama učí no. Kdy má cenu koukat po 32Gb ram? Často používám virtuálky a přemýšlím, že by se hodilo, ale v tu chvíli nehraju nic, takže mam dostupných skoro 16 Gb, takže taky otázka abych pak u nové sestavy nebyl min. za 40 tisíc s DPH, což se mi nechce :X.

Tak ten Palit nebude nejtišší ale jak sem se ráno bleskově díval tak ty lepší trivetrakove jsou plus 4klacky nebo vzít o 20procent pomalejší 3060.

Za nějakych 4.nebo 5 měsíců by tu mohla být nová AMD platforma s podporou jen ddr5 a snad zajímavým výkonem. Ale jasné bude to dražší. I kvůli ddr5 rám.

Jestli 16 nebo 32 giga zatím je podle všeho rozdíl minimální
https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=8+16+32g+ram#searching
Předpokládám že když poustis hru tak nemáš otevřené ty virtualky.

No asi jsem se rozhodl, že nějakou dobu počkám a obměním jen monitor, který mám nějaký starší benq mezi prvními co byl 144Hz, TN panel, s veelice vybleedlímy barvami :D.

Takže přemýšlím nad nižší cenově Dell Alienware AW2521HF a nebo dražší Dell Alienware AW2521H, který by měl podporovat HDR, ale prý má v sobě větráček a může to být otravné a 360Ghz také nevyužiji. Takže nevím podle čeho se rozhodnout no... oba dva jsou 25" FULL HD, což mně úplně vyhovuje. Cenový rozdíl mezi nimi je 3k.:/

Tak tak WoW byl Single Core pak prisel velky patch s prepsanym kodem a grafickym vylepsenim (Pouzili novy Engine), ted uz by mela byt moznost pro ty co maji Windows 10 a vyse povolit DirectX 12 vypocty rozdelit do vice vlaken (vice vlaknove vypocty) od patchu 8.1 tusim.
Jinak u techto her typu WoW server/client jednoznacne CPU.