Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skener u Epson L3211

Ahoj, mám nově Epson L3211 multifunkci tiskne super ale nemohu pořádně nastavit u skeneru ořez:
potřebuji aby se velikost skenovaného obrázku aut.ořízla u canon mp 280 to šlo nastavit.
Pokud máte někdo tuto multi funkci prosím poraďte, díky

Tak teď jsem si spustil Epson Scan 2:

1) Když kliknu va veliokost dokumentu, jsou tam přednastavené rozměry (A4, A5, A8, Letter, ...) a na konci je Přizpůsobit. Tam se zadává výška a šířka v milimetrech

2) V okně náhledu se kurzor myši změni na křížek, kterým lze vybrat oblast skenování (ořezu).

Víc polopatě to napsat neumím.

Jsem si skoro jistý, že Epson Scan tohle uměl taky. Ale já používám multifunkci v linuxu (ten naskenovanej tučňák mě pobavil), kde je jiný sw (k mému podivu podpora pro linux existuje) a skenuju jenom celé stránky, pokud vůbec něco, takže to tolik neřešim. Navíc při bílém pozadí to okraj dokumentu stejně nepozná. Mám ještě Plustek, ten má černé pozadí a dokumenty dokáže oříznout a i vyrovnat křivé založení, teda pokud ty dokumenty nemají černé pozadí. Ale co neumí je ohraničit víc oblastí (to jsem u starého skeneru využíval, ten minulý jich uměl jen 10 a ten před ním 99 dost mi to chybí), to jsem si téměř jistý, že Epson Scan umí i automaticky (právě zase narozdíl od těch dvou, kde se to muselo ručně). Vystřídal jsem už několik skenerů, ale nikdy neplatilo, že by nový byl lepší než starší (zcela bez výjimky byl každý nový rychlejší, skenování přes paralelní port bylo fakt pomalé, ale jinak něco uměl navíc, něco naopak neuměl).
Ale jakmile má něco číslo 2, tak to je obvykle cesta k horšímu, aby bylo do trojky co vylepšovat (i když lepší než jednička nebude), to je prostě koloběh vývoje sw a v zásadě i hw.

Zkus nějaký jiný software. Snad by to měl umět Vuescan (placený, ale můžeš zdarma vyzkoušet). Já používám NAPS2 (zdarma) a tam při prvním skenu ořez nastavím ručně a pak už si to pamatuje (ale nevím, zda to jde nastavit natrvalo).

Snad to pomůže...

Nastavení velikosti dokumentu v aplikaci Epson Scan 2, Document Capture Pro nebo Document Capture
Vyberte možnost Auto Detect nebo Auto Detect (Long Paper).
V aplikaci Epson Scan 2 vyberte kartu Hlavní nastavení.
Vyberte položky Velikost dokumentu > Nastavení a upravte oblast ořezu zobrazenou v nastavení Oříznout okraje pro velikost "Auto".

Document Capture Pro (Windows):
V okně Skenování vyberte možnost Nastavení skenování > Podrobná nastavení. Vyberte položku Document Size (Velikost dokumentu) a poté vyberte nastavení Auto Detect (Automatické rozpoznání).

Document Capture (Mac): V případě, že chcete použít aplikaci Document Capture Pro, vyberte možnost Document Capture Pro: Klepněte na tlačítko Skenovat a v okně Skenování vyberte položku Hlavní nastavení. Vyberte položku Document Size (Velikost dokumentu) a poté upravte oblast ořezu zobrazenou v nastavení Crop Margins for Size (Oříznout okraje pro velikost) "Auto".

V aplikaci Epson Scan 2 vyberte kartu Advanced Settings (Rozšířená nastavení). Nastavte nastavení Výplň okrajů na hodnotu Žádná.

-----------------------------------------

Oříznutí okrajů naskenovaného obrázku

Jako nastavení velikosti vyberte možnost Auto Detect (Epson Scan) nebo nastavení velikosti dokumentu (Document Capture Pro nebo Document Capture).
Upravte oblast ořezu zobrazenou v nastavení Oříznout okraje pro velikost "Auto" v aplikaci Epson Scan.

Document Capture Pro (Windows): V okně Skenování vyberte položku Podrobná nastavení. Klepněte na tlačítko Configuration (Konfigurace) a vyberte kartu Document (Dokument). Upravte oblast ořezu zobrazenou v nastavení Crop Margins for Size "Auto".

Document Capture (OS X): Otevřete nabídku Skenování a vyberte možnost Display the EPSON Scan Setup Screen (Zobrazit obrazovku nastavení skenování EPSON). Klepněte na tlačítko Scan (Skenovat). V okně Skenování vyberte položku Podrobná nastavení. Klepněte na tlačítko Configuration (Konfigurace) a vyberte kartu Document (Dokument). Upravte oblast ořezu zobrazenou v nastavení Crop Margins for Size (Oříznout okraje pro velikost) "Auto".