Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho trvá sestavení počítače (jen hw) ?

Chci si nechat postavit počítač - prosím o odhad pracnosti (přinesu svoje komponenty, sw si nainstaluji sám). (Firma nabízí cenu za hodinu práce a taky sestavování počítačů za tento tarif, nevím jestli není výhodnější zaplatit pevně stanovenou cenu u jiných "stavitelů")

Za hodinový tarif to do bedny nasypou za patnáct minut a naúčtují tři hodiny. IMHO. I když pokud se tím zabývají běžně, měli by mít sami odhad, jak dlouho jim to může trvat. Časový rozdíl proti realitě by neměl být větší, než cca 30%.
Vychází mi z toho, že bych to nechal postavit za fixní cenu.

Tj. 1200 Kč je odpovídající (přiměřená) cena za sestavení počítače ? (upřímně : vím že to pro laika není snadné, ale očekával jsem trochu nižší cenovou hladinu.V alfě bych musel koupit všechny komponenty od nich, takže chci spíš někoho nezávislého).

Myslíte tedy někomu odnést své nakoupené komponenty aby to složil? V tom případě nevím (například když jsem párkrát někomu skládal já, bral jsem za to 1000 kč (nákup komponent, složení instalace sw, testy), ale pokud by to dělala přímo nějaká firma tak tipuju, že to bude o něco více. Ale opravdu jen střílím :-)
Pokud jen hw: Pamatuju si (ale jen matně), že v alfě měli něco podobného za cca 800 kč.

Takto si nechat sestavit počítač(donést svoje komponenty) se mi zdá nerozumné.Každa firma,prodejna,která se tím zabývá,sestavuje jen ze svých komponent,na které dává záruku.Když už chceš mít svoje komponenty,bude lepší když najdeš kamáráda,který už něco sestavil,má o tom přehled a můžeš být u toho.Nainstalování systému a zahoření není problém ale je pak problém ,když to nechce fungovat.

Nechci dělat reklamu- u Czechcomputeru si můžeš vybrat komponenty a sestaví ti to zdarma. Sice ti svážou kabely do hroznýho svazku a taky někdy jinak zapojí přední audio panel na case, ale to jsou drobnosti...Záruka je podle komponentů a skříň není pečetěná.

Mě nastrkání součástek do bedny trvá cca 30minut. Ale není to potom hotový, není zkontrolovaný jestli sou dobře zastrčený kabely, jestli to po zapnutí vůbec něco udělá, jestli se točí větřáky a jestli jsou třeba paměti OK.

Takže by ses dle tarifu vlezl do 200kč. Ale zkus to potom donýst zpátky s tím že to nejede a ještě na mě zvyšovat hlas:-D Abych řekl pravdu o ničem jiném než o hodině s otestováním a nastavením bych se stejně bavit nechtěl. Takže do 400.