Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr herní grafiky na starší pc

Dobrýden chtěl bych poradit jakou grafiku mam koupit na starší počitač abych rozjel ještě nějaké novější hry přemýšlel jsem o téhle https://m.alza.cz/asus-dual-geforce-gtx-1650-o4gd6-mini-d6315128.htm ale nevim jestli by se hodila do mojeho pc tady je moje současna pc sestava : procesor intel core i7 4770 zakladni deska msi pc mate z97 grafika gtx 770 zdroj fortron 600w paměť ram 8gb DDR3 1600Mhz ssd disk 250gb pevny disk wd blue 1TB diky za pomoc

Když budeš mít lepší grafiku budeš hrát na FHD, pravděpodobně. Takhle, pokud vezmeš 1660S, tak tvůj procesor bude vytížený na 100% a grafika se bude ještě flákat, pojede cca na 70% svého možného výkonu. S tou 1650 to bude tak akorát, ale moc si nepolepšíš oproti 770. Možná by lepší byla 1650S. Záleží jestli v blízké době budeš upgradovat CPU nebo ne.

Podcenujes situaci. Ja jsem na Xeon E3-1231v3, coz je v podstate stejny procesor, provozoval GTX 1070 a rozhodne se neflakala, naopak. Byla to k tomu procesoru idealni karta a sem tam u nektere hry dosahovala spicky grafika a procesor ne.
Tudiz za me teda:

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6g-6gb-gddr6/254535/produkt

GTX1660Ti je v nekterych hrach o neco vykonejsi, ale predevsim v DX11 hrach naopak pomalejsi nez GTX1070.

Pokud by ti neschazely penize, tak ja bych se k tomu procesoru vyslovene nebal ani:

https://www.czc.cz/asus-geforce-dual-rtx2060-o6g-evo-6gb-gddr6/284528/produkt

Naopak nasledujici grafika uz je overkill, ale zase je otazka, jestli bys s ji casem nevyuzil az treba upgradujes desku+procesor+pamet za neco novejsiho:

https://www.czc.cz/asus-geforce-dual-rtx3060-o12g-v2-lhr-12gb-gddr6/320677/produkt

-----

Pokud nemas zabrane vsechny sloty na pamet, tak bych tomu PC zvysil i RAMku, s vetsi pameti tomu jeste prodlouzis zivot o dalsich par let.

Napsal jsem mu, co jsem provozoval na uplne stejnem procesoru a on na to napise, ze GTX1650, ze:

myslím ,že nemá už cenu tam cpát lepší

Opravdu tazatel pobavil. Stopro souhlas, ze bude zklamanej. Klidne mohl ponechat tu GTX770 nez si kupovat kartu, ktera je v prumeru o pouhych 20% vykonejsi.