Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk k XP

Dobrý den,

můžete mně doporučit spolehlivý externí disk 1TB k XP, popř. kabel, aby XP disk v pohodě načetl. V obchodech je spousta disků k XP, jenomže pak se dočtu, že ho systém nenajde nebo podobně. Díky:-)

disk bych nebral od seagate a wd, lisi se uvnitr a to k horsimu.
pochybnou jakost mel i adata.
nevim co alza vede za sortiment, toho prodejce se stitim, ale ze zbylych vyrobcu si vybavuju uz jen verbatim.

a jedna technicka: externi disky/ mechaniky radeji v krabicce se zakulacenymi rohy kvuli prenaseni.

Vzhledem k tomu, že to jsou vesměs USB3 disky, možná budeš potřebovat ten Y kabel. Ale možná to utáhne jeden USB2 port (běžný kabel bývá přiložen). Nebo můžeš koupit "holý" SATA disk (2,5" nebo 3,5") a strčit ho dovnitř (nejspíš tam volný port je, popř. odpojíš CD), k němu budeš potřebovat SATA kabel a napájecí redukci MOLEX/SATA.

predcasny dotaz.
nevis jaky disk si koupis = jakou bude mit koncovku v krabicce disku.
zatimco do pc pujde klasicky (modry) konektor usb3-a, na strane disku muze koncit:
usb3-mini,
usb3-micro,
usb-c,
velky usb3-a.
az podle toho by se pri eventualni nedostatecnosti tveho stareho pc vybiral zdvojeny "y" kabel.

disk přece nekupuješ na dožití ke starému shitu, to jsou vyhozené peníze. chceš ho používat dál i s normálním hw.

žiju v tom, že koupíš už jen ve výprodeji staré samostatné usb2 boxy, které nemají smysl a patří na smetiště.
ale kompletní externí disk (zvlášť tvé oblíbené kapacity 1tb) bude už jen usb3.

pokud by ho náhodou starý pc nerozběhl, budeš muset kvůli němu koupit zmíněný "y" kabel, ale to uvidíš až to vyzkoušíš. do té doby nemá cenu nad tím mudrovat.