Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s notebookem Asus TUF - nízké FPS

Zdravím všechny, mám problém s notebookem (ASUS TUF FX505DT). Ve zkratce, když hraju nějaké náročnější hry tak mám problém s FPS. Tento notebook mám v celku nově a přijde mi, že je něco špatně, tak jsem se chtěl zeptat tady. Když jsemi hrál WarThunder tak jsem se nedostal přes 50fps na MEDIUM detaily a když se podívám do správce úloh tak mi jede Nvidia grafika na max 10% a integrovaná na třeba 20%, když zakážu integrovanou grafiku tak mi Nvidia GPU jede pořád na max. 10%, zkoušel jsem už hodně věcí a už si ůpně nevím rady, tak jsem se chtěl zeptat tady jestli by mi někdo nepomohl. Předem děkuji a mějte krásný zbytek dne. Nxuss

Změna předmětu, původně: Problém s notebookem (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Pokud by jsi zjistil nějaký zásadní nesoulad ve hře (čekej vytížení grafiky 80-100procent) nebo v tom benchmarku tak bych udělal čistou instalaci systému. Možná ještě předtím profoukat větřáky stlačeným vzduchem.

Bohužel je to tak fyzikální zákony pořád platí i u notebooku za 40.
Nejmíň žeroucí použitelné cpu a grafika u desktopu je příklad 65W+150W u notebooku se to musí srazit na 80-100W protože jinak to není se schopné vyzářit ven + všichni chtějí malý, nízký notebook + výrobci se snaží šetřit na chlazení.
Chce to případně číst recenze a testy jak se s tím jaký výrobce popasoval. Já bych ale čekal, že výrobci na to dlabou protože cpu i grafika zpomalí při dosažení cca 100stupňů.
U grafik probíhá pomalá evoluce, takže třeba ta 3060 by mohla udělat při stejné spotřebě víc snímků než ta 1650.

Možná by bylo řešení notebook s thunderbolt 3
https://notebooky.heureka.cz/acer-swift-3-nx-a5uec-001/#prehled/
a budka na grafiku :-)
https://www.alza.cz/sapphire-gearbox-500-thunderbolt-3-pulse-rx-6600-xt-egfx-solution-d6909155.htm

Edit

tady je třeba pro porovnání notebook s integroaným ohřívačem a zapékačem kolen
https://youtu.be/mmRiBcszEf8?t=245

a tady si s tím výrobce dal záležet a taky zákazníci jsou spokojenější
https://youtu.be/t8fkzHninoI?t=189

pozri si ako máš nastavený systém chladenia,asus defaultne zapína tvz. režim inteligentného chladenia,kde grafike napevno nastaví 20-25W a pokial ten režim nezmeníš,grafika ide tak na 1/3-1/2 možného výkonu a nespravíš s tým nič,inteligentné chladenie drží režim max 25W pre grafiku velmi tvrdo....