Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s notebookem Asus TUF - nízké FPS

Zdravím všechny, mám problém s notebookem (ASUS TUF FX505DT). Ve zkratce, když hraju nějaké náročnější hry tak mám problém s FPS. Tento notebook mám v celku nově a přijde mi, že je něco špatně, tak jsem se chtěl zeptat tady. Když jsemi hrál WarThunder tak jsem se nedostal přes 50fps na MEDIUM detaily a když se podívám do správce úloh tak mi jede Nvidia grafika na max 10% a integrovaná na třeba 20%, když zakážu integrovanou grafiku tak mi Nvidia GPU jede pořád na max. 10%, zkoušel jsem už hodně věcí a už si ůpně nevím rady, tak jsem se chtěl zeptat tady jestli by mi někdo nepomohl. Předem děkuji a mějte krásný zbytek dne. Nxuss

Změna předmětu, původně: Problém s notebookem (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Nevim co je War Thunder, a netusim v jake mate konfiguraci ten notebook., Co mi nasel google, tak neco s mobilni 4GB GTX1650. To je celkem mrzky lowend, a nevim proc cekate, ze by mel nejakou narocnejsi hru zvladat na vic nez 50fps. (netusim ale co je v tom vasem..?)

Hru bych uplně neřešil. Grafika Nvidia Gtx 650 4gb, 16gb ram a amd ryzen 3550h s amd vega 8. Jde mi o to, že pokud dobře vím tak grafika by měla jet většinou na 100% a v tuto chvíli se tam nevytáhne ani jedna. Ano lowbudger notebook to je, ale i když splnuju požadavky což se týče hardwaru, tak mi hra jede s tíží na těch 50fps a to jsou medium detaily. Ostatní s dost podobným pc většinu her rozjedou na mnohem lepší detaily a na více FPS. Tak mi vrtá hlavou proš se to děje a jestli s tím náhodou nejde něco dělat...

gtx1650 je nejslabší grafika, kterou jde jakž takž nazývat "herní".

když hraju nějaké náročnější hry...

ty máš ještě omezenou notebukovou verzi této nejslabší grafiky, takže nejde čekat zázraky, spíš to byly od nákupu vyhozené peníze.

jenže podle toho chování máš už rozjebanou instalaci windows a ovladačů: částečně vlastní zásluhou, částečně automatickými aktualizacemi windows, které se nevhodně montují i do driverů.
pokud to umíš, zakázat spouštění všech zbytečných programů na pozadí, služeb cizích výrobců, antivirů třetích stran a odpadu který leze na síť.
potom přeinstalovat ovladače od výrobce.

jednodušší bude použít jiné ssd a na něj načisto nainstalovat systém se správnými ovladači.
i tak to bude slabý krám pro ty tvé náročnější hry.

výprodej: gtx1660
aktuální, snad dostupné pro studenta: rtx3060
ony se ty výkonnější grafiky ani nedají v 15" ntb pořádně uchladit a to jde přitom o osekané verze pro notebuky (hw, odběr).

za mě: herní notebuk je ten nejstupidnější nápad. ale u tvé generace asi nebudu oblíben.

u tebe půjde o kombinaci:
- sw balastu = cizích procesů na pozadí, které ti kradou výkon,
- o uživatelem či mrchosoftem postupně rozjebané ovladače, které spolu původně měly spolupracovat, automaticky se přepínat (to stolák se samostatnými výstupy řešit nemusí)
- možná zkontrolovat i chlazení, jak tě omezuje neprůchodnost z větráků ven.

Děkuji, zkusím si o tom něco zjistit a podívám se na to.s tím notebookem s tebou čistě souhlasím, ale jelikož nemám stále bydliště a pořád se přesouvám tak mi je stolní pc celkem k ničemu. A ještě jeden dotaz, je k tomu nějaký program/technika jak zjistit jaké ovladače se prodělali atd.?

Pokud by jsi zjistil nějaký zásadní nesoulad ve hře (čekej vytížení grafiky 80-100procent) nebo v tom benchmarku tak bych udělal čistou instalaci systému. Možná ještě předtím profoukat větřáky stlačeným vzduchem.

Bohužel je to tak fyzikální zákony pořád platí i u notebooku za 40.
Nejmíň žeroucí použitelné cpu a grafika u desktopu je příklad 65W+150W u notebooku se to musí srazit na 80-100W protože jinak to není se schopné vyzářit ven + všichni chtějí malý, nízký notebook + výrobci se snaží šetřit na chlazení.
Chce to případně číst recenze a testy jak se s tím jaký výrobce popasoval. Já bych ale čekal, že výrobci na to dlabou protože cpu i grafika zpomalí při dosažení cca 100stupňů.
U grafik probíhá pomalá evoluce, takže třeba ta 3060 by mohla udělat při stejné spotřebě víc snímků než ta 1650.

Možná by bylo řešení notebook s thunderbolt 3
https://notebooky.heureka.cz/acer-swift-3-nx-a5uec-001/#prehled/
a budka na grafiku :-)
https://www.alza.cz/sapphire-gearbox-500-thunderbolt-3-pulse-rx-6600-xt-egfx-solution-d6909155.htm

Edit

tady je třeba pro porovnání notebook s integroaným ohřívačem a zapékačem kolen
https://youtu.be/mmRiBcszEf8?t=245

a tady si s tím výrobce dal záležet a taky zákazníci jsou spokojenější
https://youtu.be/t8fkzHninoI?t=189

pozri si ako máš nastavený systém chladenia,asus defaultne zapína tvz. režim inteligentného chladenia,kde grafike napevno nastaví 20-25W a pokial ten režim nezmeníš,grafika ide tak na 1/3-1/2 možného výkonu a nespravíš s tým nič,inteligentné chladenie drží režim max 25W pre grafiku velmi tvrdo....