Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost složky

Zdravím
Na Notebooku mám SSD 120 GB který mám rozdělený na dva logické C,D na C je systém postupem času je na C čím dál miň místa jak přijít na příčinu zmenšování prostoru? systém WIN7 rady abych si přeinstaloval systém nic neřeší nerad bych ztratil android studio a tak. díky

250gb disk příčetného typu stojí do 1.000, 500gb těsně nad 1.400
jestli je ten 120gb odpad od kingstonu, neváhej ani minutu.

systémový oddíl c: (včetně bootloaderu) si můžeš uložit do image na externí disk, např. pomocí acronis true image. (d: potom úplně odstěhovat na jiný disk, pak roztáhnout c: na celých 120gb)
nebo můžeš starý ssd rovnou naklonovat na nový disk.

předpokládám, že na tom d: nejsou žádné programy se záznamy v registrech, že to byl čistě datový disk. protože jinak to rozdělení už tak malého ssd nemělo žádný smysl, naopak ti to jen komplikuje přenesení na nový disk.

----
místo na disku:
- zakaž body obnovení, jsou naprosto k ničemu. nebo aspoň omez jejich možnou velikost.
- zakaž hibernaci, máš přece ssd:

powercfg -h off

- omez "virtuální paměť" (pagefile.sys), jestli máš dost ramky. 500mb pevná velikost stačí pro všechny (tm).
- pro úplnost: zakaž službu automatických aktualizací, stejně už na w7 nic nevychází.
- promaž "tempy" - lamy z živě si na to instalují ccleaner.

aha, teď jsem si všim kdo se ptá. ztráta času.

Díky za tvůj názor nevím jak ty ale já mám ten můj život z kur*** když se narodíš s diagnozou DMO buď rád že nemáš tu smůlu ty. Ten program jsem použil portable, mám soubor pagefyle.sys 3.89 GB ,google mi řekl že je to stránkovací soubor a že nahrazuje operační paměť když je jí nedostatek to uznávám mám jí jen 4 GB .díky

android studio a tak

to máš 4gb ram a myslíš to vážně??
předpokládám nějaký starý levný repas/bazar, proč ne. ale 4gb ram? to už ti zas nefunguje vyhledávač, abys updatnul aspoň na 8gb?
například cpu-z ti vypíše typ paměti i osazení jednotlivých slotů. taky se dá podívat dovnitř, snad s výjimkou horších notebuků.
rychlý přehled co máš za desku, cpu aj. zobrazí speccy, dá se to i textově zkopírovat.

Tak aby bylo jasno... budu schopný poradit, pokud dotazy budou skutečně dotazy, tedy s otazníky. Vše psát do krátkých a jednoznačných vět. Zmastit vše do jedné věty, to nedává šanci na ochotu rádců. Každý máme nějaký problém. Neznám zdravého člověka. Tím to nijak nezlehčuji. Jsem ze zdravotnictví a vím, že život je boj. Proto tady nehodlám bojovat s x-řádkovými větami, které jsou totálním bastlem. Nemyslím to nijak ve zlém, ale vše má své meze.
Z historie tazatelovy komunikace zde je patrné, že když se chce, tak se daří věty psát docela dobře. Nejlepší bude si vždycky text dotazu připravit bokem a hned ho neodesílat. Překonat nutkání to hned na první dobrou poslat do světa. Pak se k tomu textu opakovaně vracet, přemýšlet nad ním, upravovat ho, opravovat a vylepšovat. Taky je nutná samostatnost a použití vyhledávání, ať už tady na poradně, nebo přes vyhledávače v rámci internetu. Je dobré si uvědomit, že špatně sepsaný text dává minimání šanci na správné rady. Pak je tu značné riziko, že lidi to dost odrazuje...

Jisté je, že člověk zvládne dost, když maká a vytrvá. Trénink dělá mistra... :i:

Ještě myšlenka k realizaci. :i:
Je hezké a uřímné mít v uživatelském profilu napsáno "Vážím si všech odpovědí", ale v kontextu omezení a ne/schopností to nic nenaznačuje ani nevysvětluje. Zde došlo ke zveřejnění podstatné informace, která je dost osobní a citlivá. Co si tu informaci napsat do profilu? Smysl má dát tak lidem šanci to vzít na vědomí (časem noví lidé tyto příspěvky neneleznou a nebudou je číst). Předejde se tím zbytečným nepříjemnostem. Rádcům to dá šanci se obrnit trpělivostí a udržet si ochotu se dotazy zabývat. :i:

Jinak za mě opravdu platí výše uvedené vyjádření... https://pc.poradna.net/questions/3143285-velikost-slozky#r3143328

Delenie fyzicky jedného disku na viacero virtuálnych(C/D/E...) nenesie prakticky žiadne výhody a to obzvlášť v prípade 120GB a menej. Systém sa časom rozširuje napríklad aktualizáciou alebo novým SW takže voľného miesta pochopiteľne ubúda. Ak nechceš vymeniť disk za vyššiu kapacitu alebo pridať ďalší disk a nechceš ani preinštalovať na iný OS tak skrátka uvoľni miesto kde sa dá. Odinštaluj to čo nepotrebuješ. Nezasahuj ale v žiadnom prípade do súborov systému.