Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak a do čeho zkonvertovat SWF?

Hezký den,

mám tu letité tutorialy ve formátu SWF.
https://cs.wikipedia.org/wiki/SWF

Otázky zní:

1) Do jakého formátu to překonvertovat? Součástí je audio stopa. Je to staré cca 25 let. Zkoušel jsem to přehrát ve VLC Player. Po spuštění se to sekne na prvním snímku, obraz je načervenalý a se statickým snímkem. Slyším pouze audio komentář.

2) Můžete mi doporučit nějaký SWF přehrávač? Nejlépe jednosouborový, bez nutnosti instalace. Něco jsem vyzkoušel, ale video nelze zvětšit. Skoro si myslím, že je to zaznamenané v historicky nízkém rozlišením. Tipuji na 320x200 nebo 640x480. Více jsem to nezkoumal a osvícen myšlenkou konverze píši dotaz sem na poradnu.

Nejraději bych to převedl do dnes bezproblémového formátu.

Předem děkuji za rady. :beer:

Řešení:

Výborně. Uchovám SWF soubory a pro přehrání použiju Macromedia Flash Player 6.0 r21 Portable. Vyřešeno. Děkuji za pomoc.

Když si to hodíš do toho webu nebo ffmpeg, tak to ukazuje rawvideo + nízkobitratová mp3.
To video v tom swf vyžaduje nějaký extra filtr od TechSmith, protože to ukazuje Camtasia Studio 1.1.0 což je program asi z 18 nebo 19 nebo možná dokonce z 20 století.
Ty raw snímky jsou normálně vidět (stáhneš je třeba v tom mnou uvedeném webu v zip všechny), pude to asi seskládat ručně, jde o to, že první snímek je celý, ale ty další jsou jen výřez, který se mění.
Ani shánět ten extra filtr a ani to sestavovat ručně nebudu.
Oč se jedná jsem napsal, tak když tak si to pořeš nebo snad napadne někoho nějaký návod :-)

Edit1:
https://www.techsmith.com/download/oldversions
je tam verze 1.1.1 z roku 2003 a má i player... ale to swf přehrát nesvede...

Tu ti dá ke stažení ten web, co jsem ti dal odkaz v prvním příspěvku:

General
Complete name                            : F:\Download\lesson1video (extract.me)\Stream.mp3
Format                                   : MPEG Audio
File size                                : 265 KiB
Duration                                 : 2 min 15 s
Overall bit rate mode                    : Constant
Overall bit rate                         : 16.0 kb/s

Audio
Format                                   : MPEG Audio
Format version                           : Version 2.5
Format profile                           : Layer 3
Duration                                 : 2 min 15 s
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 16.0 kb/s
Channel(s)                               : 1 channel
Sampling rate                            : 11.025 kHz
Frame rate                               : 19.141 FPS (576 SPF)
Compression mode                         : Lossy
Stream size                              : 265 KiB (100%)

Nejprve chci vyřešit vytažení audio stopy.

Přímo z SWF jsem to nezkoušel, ale převodem na mnou uvedeném odkazu výše, jsem to převedl do AVI a z toho pak pomocí PotPlayeru vytáhl zvuk. Viz. příloha.

PS: Nahrávka není celá, protože jsem to předčasně ukončil.
Dodatečně jsem zjistil, že to do MP3 jde zkonvertovat přímo z toho SWF (na stejné stránce), tzn. https://cloudconvert.com/swf-to-mp3